معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان:

لرستان خبر: معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه تشکل ها و سازمان های مردم نهاد از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکنون حضور موثر و قابل توجهی در صحنه داشته اند، اظهار کرد: یکی از سیاست های محوری و اصلی دولت تدبیر و امید در عرصه مدیریت اجرایی کشور، توجه ویژه به رای و نظر مردم در روند اداره امور و تصمیم سازی و تصمیم گیری های اجرایی و مدیریتی است.

به گزارش لرستان خبر، ˈسیدسعید شاهرخیˈ روز شنبه در نشست تخصصی و هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان، افزود: پایه و اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای رای، همراهی و همکاری اقشار مختلف مردم بنا شده است. حمایت موثر و حضور قاطع و گسترده مردم در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب طی 35 سال گذشته، نقش بی بدیلی در موفقیت های چشمگیر و ارزشمند نظام در عرصه های ملی و بین المللی داشته است.
 

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان با اشاره به رویکرد دولت یازدهم برای توسعه فعالیت احزاب، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد، گفت: تشکل ها و سازمان های مردم نهاد از عوامل و ابزارهای موثر در جهت تامین و تحقق آرمان ها و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.
 

شاهرخی افزود: به همین دلیل، دولت یازدهم تاکید ویژه ای بر کاهش تصدی گری دولت در بخش های مختلف و زمینه سازی برای مشارکت و همراهی بیشتر و بهتر سازمان های مردم نهاد در بخش ها و عرصه های اجرایی براساس قانون دارد.
 

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه سازمان های مردم نهاد به عنوان یک نهاد مدنی بازوان توانمند دولت در فعالیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هستند، گفت: درهمین ارتباط، نقش و کارکرد سازمان ها و تشکل های مردمی و مردم نهاد در راستای تحقق شعار ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ نیز بسیار مهم و غیرقابل انکار است.
 

وی تاکید کرد: عزم ملی و مدیریت جهادی در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی با مشارکت فعال و گسترده مردم و نهادهای مدنی و مردمی محقق خواهد شد.
 

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان در ادامه به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری و هیات دولت به استان لرستان اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اصلی این سفر، دیدار تشکل ها و سازمان های مردم نهاد استان با رییس جمهوری است.
 

شاهرخی افزود: این دیدار در راستای اعتقاد جدی دولت مبنی بر لزوم همراهی و همکاری سازمان های مردمی با دولت به منظور رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور انجام می شود.
 

به گفته وی، دولت تدبیر و امید با درک صحیح نقش سازمان های مردم نهاد در مسیر رشد و توسعه کشور، تلاش می کند بستر مناسب برای حضور و مشارکت فعال تشکل های مردمی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه های مختلف اجرایی را فراهم کند.
 

شاهرخی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی استان لرستان به ویژه نرخ بالای بیکاری، گفت: شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های موجود در استان و فراهم کردن بستر مناسب برای بکارگیری توانمندی و قابلیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد، یکی از راهکارهای موثر در راستای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی مولد دراین استان است.
 

وی با اشاره به توجه ویژه دولت برای رفع مشکلات و محرومیت های استان لرستان، گفت: سفر مقامات و مدیران ارشد اجرایی کشور به استان و همچنین سفر استانی هیات دولت به لرستان، نشاندهنده اهتمام ویژه دولتمردان و شخص رییس جمهوری برای محرومیت زدایی از چهره استان و بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم این دیار است.
 

مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان نیز دراین نشست گفت: 68 تشکل مردم نهاد به صورت قانونی دراین استان مشغول فعالیت هستند.
 

علی قربانی افزود: درهمین راستا، فرآیند صدور و اعطای مجوز قانونی برای فعالیت هفت تشکل جدید مردم نهاد نیز درحال انجام است.
 

وی اظهار کرد: همچنین دو هزار و 540 هیات مذهبی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی نیز در سطح استان لرستان فعالیت دارند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات