عضو کمیته علمی همایش تغییرات جمعیتی کشور:

لرستان خبر: عضو کمیته علمی همایش تغییرات جمعیتی کشور با اشاره به اینکه کشورهای غربی می‎خواهند، مذاکرات طولانی شود، اظهار کرد: آنها می‎خواهند، مذاکرات طولانی شود تا با گذشت زمان و تغییرات جمعیتی، کشور ایران با مشکل جمعیتی روبرو شود که به نظر برخی از نظریه‎پردازان غربی این راه می‎تواند، ریشه ایران را نابود کند.

لرستان خبر، علی ابوترابی عصر امروز در همایش طلایهداران تبلیغ در خرمآباد ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن ماه خدا، اظهار داشت: با توجه به اینکه رشد سالانه جمعیتی در کشور ایران یک و 29 است، یعنی هر سال که میگذرد، تنها 900 هزار نفر به جمعیت ایران اضافه میشود، بنابراین این یک خطر جدی برای ملت ایران و کشور ما است.

 

وی عنوان داشت: اگر روند جمعیتی در کشور ایران به این منوال ادامه داشته باشد، در آینده جمعیت ایران به 30 میلیون نفر با 50 درصد جمعیت پیر میرسد.

 

این مسئول یادآور شد: جمعیت خانوادههای شهرهای مرزی ایران مانند کرمان، گلستان و... با سرعت زیاد ادامه دارد، این در حالی است که استانهای مرکزی یک فرزند را ترجیح میدهند که این موجب میشود، نسل جوان کشور رو به بحران و پیری پیش رود.

 

عضو کمیته علمی همایش تغییرات جمعیتی کشور گفت: اگر جمعیت ما رو به پیری برود و خانوادهها به نداشتن فرزند یا کم فرزندی تمایل پیدا کنند، ارزشهای نظام از بین میروند.

 

وی با بیان اینکه اگر در آینده کشور ایران بحران پیری به وجود بیاید، به هیچ وجه قابل جبران نیست، متذکر شد:  در این حالت مستمری بگیران در جامعه بسیار زیاد شده و کرسیهای علم در جامعه خالی میشوند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در صورتی که جمعیت کشور ما رو به کاهش باشد، نه میشود مهاجرت‌پذیر باشیم و نه میتوانیم آنها را نپذیریم، چراکه در هر دو صورت برای کشور ما آسیبپذیر است.

 

ابوترابی تصریح کرد: مبلغان باید سعی کنند، در ماه مبارک رمضان بر افزایش جمعیت تأکید کنند.

 

عضو کمیته علمی همایش تغییرات جمعیتی کشور با اشاره به اینکه تأثیرگذاری بیانات در خصوص مضرات و پیامدهای کاهش جمعیت ممکن است، با برخوردهایی از سوی مردم مواجه شود، ادامه داد: پذیرش مردم در خصوص پیامدهای کاهش جمعیت در کشور در یک روز و زمان کوتاه دشوار است و باید با برنامهریزی درست انجام شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات