استاد حوزه علمیه قم:

لرستان خبر: استاد حوزه علمیه قم گفت: فلسطین منطقه‎ای در قلب کشورهای اسلامی است و باید ما مسلمانان نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشیم.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام احمد تقوی ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان دورود با اشاره به حضور پرشور مردم در سراسر کشور در مراسم روز قدس گفت: امروز شاهد آن بودیم که موجی عظیم در میان ملت ایران به وجود آمده و انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی نشان داده‌اند.

 

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: مردم در روز قدس که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است، به ندای امام راحل و رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و حضور باشکوه داشتند.

 

وی ادامه داد: در فرهنگ ما نگاه ویژه‌ای به سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی شده و نباید نگاه ما به این موضوع نگاهی معمولی باشد.

 

تقوی با بیان اینکه سرزمین فلسطین قبله اول مسلمانان در این منطقه واقع شده است، یادآور شد: سرزمین فلسطین مهد تمدن و فرهنگ است و بیشتر انبیاء زادگاه‌شان در فلسطین بوده است.

 

این استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم شناخت سرزمین فلسطین گفت: این یک منطقه معمولی برای دنیای اسلام نیست و نباید به سادگی از کنار آن بگذریم.

 

وی با اشاره به توطئه انگلیس در منطقه فلسطین تصریح کرد: این استعمارگر پیر با توطئه خود باعث از هم پاشیدگی منطقه شده و سپس استعمار خود را آغاز کرد.

 

این مسئول با اشاره به کینه ورزی یهود و صهیونیسم به اسلام و پیامبر خاطرنشان کرد: انگلیس با پول خود به بهانههای واهی این رژیم صهیونیستی را مسلح کرد و باعث شد تا حمام خون در فلسطین به پا شود.

 

تقوی با بیان این مطلب که 66 سال از دستاندازی رژیم صهیونیستی به فلسطین میگذرد، اضافه کرد: مردم فلسطین از آن پس آواره بیابانها شده و در زیر چادرها سرگردان هستند.

 

سخنران روز قدس در شهرستان دورود با بیان اینکه ما در مقابل مردم فلسطین مسئول هستیم، ادامه داد: یکی از وجه اشتراکهای ما قبله اول مسلمانان یعنی قدس شریف است.

 

این مسئول ضمن محکومیت سکوت مجامع بینالملل متذکر شد: سران این کشورها اغلب صهیونیسم است و به این واسطه با حمایتهای خود باعث خونریزی در فلسطین شده است.

 

تقوی رمز پیروزی مسلمانان را حرکت در مسیر درست دانست و اذعان داشت: میتوان با تکیه بر مقاومت بر رژیم غاصب صهیونیستی غلبه کرد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات