رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت:

لرستان خبر: رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: 631 پرواز عبوری خارجی روز گذشته از فضای هوایی کشور استفاده کردند که این به دلیل ایمنی مسیرهای هوایی کشور که توسط سازمان هواپیمایی جهانی نیز تایید شده، است. رکورد پروازهای عبوری در طول تاریخ کشور، روز گذشته شکسته شد.

لرستان خبر، ˈمحمدعلی ایلخانیˈ روز شنبه در جریان بازدید از روند طرح های توسعه ای فرودگاه خرم آباد در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه رکورد پروازهای عبوری در طول تاریخ کشور، روز گذشته شکسته شد، گفت: 631 پرواز عبوری خارجی دراین مدت از فضای هوایی کشور استفاده کردند.

 

وی افزود: این تعداد پرواز عبوری به طور قطع به دلیل ایمنی مطلوب فضا و مسیرهای هوایی کشور که توسط سازمان هواپیمایی جهانی نیز تایید شده، انجام شده است.
 

وی اظهار داشت: اکنون علاوه بر فضای ایمن پروازی در کشور، ایران از لحاظ امکانات پروازی یکی از ایمن ترین کشورهای منطقه محسوب می شود و خدمات ایمنی مطلوبی در شبکه داخلی و فرا پروازی ایران وجود دارد.
 

وی با بیان اینکه کمبودی در تجهیزات ایمنی فرودگاهها نداریم، گفت: سال گذشته 43 میلیون مسافر از طریق فرودگاههای کشور جابجا شده اند که از این تعداد 9 میلیون نفر مسافر مربوط به پروازهای خارجی است.
 

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور، هدفگذاری شرکت فرودگاهها برای جابجایی مسافران هوایی کشور برای سال جاری، افزایش 10 درصدی تعداد مسافران است.
 

ایلخانی همچنین با اشاره به فعالیت 54 فرودگاه وابسته به شرکت فرودگاهها در سطح کشور، گفت: با احتساب فرودگاههای وزارت نفت و مناطق آزاد، 75 فرودگاه فعال در سطح کشور وجود دارد.
 

وی تصریح کرد: امسال سه هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای شرکت فرودگاههای کشور درنظر گرفته شده که با احتساب اعتبارات ملی و استانی، اقدامات مطلوبی در راستای گسترش فعالیت ها و خدمات فرودگاههای کشور انجام می شود.
 

وی با بیان اینکه ایجاد فرودگاه جدید در برنامه شرکت فرودگاههای کشور قرار ندارد، گفت: هدف اصلی شرکت فرودگاههای کشور، افزایش و ارتقای میزان بهره وری مراکز فرودگاهی فعال است.
 

ایلخانی در ادامه جذب سرمایه گذار را از دیگر برنامه های شرکت فرودگاههای کشور عنوان کرد و ادامه داد: پس از مذاکرات ژنو، با چند شرکت هواپیمایی خارجی مذاکراتی بر مبنای فاینانس و مطالبات ایران نزد این کشورها انجام شده و چنانچه فرودگاههای کوچک به صورت هیات امنایی اداره شود، شرکت فرودگاه های کشور آمادگی لازم برای واگذاری این فرودگاهها را دارد.
 

مدیر عامل شرکت فرودگاهای کشور در خصوص فرودگاه خرم آباد نیز گفت: این فرودگاه از نظر دستگاه های کمک ناوبری در حد یک فرودگاه رده یک و از نظر مجموعه امکانات سطوح پروازی و پایانه مسافربری در حد فرودگاههای رده دوم کشور است.
 

ایلخانی اضافه کرد: با اجرای عملیات تطویل باند فرودگاه خرم آباد و پذیرش هواپیماهای پهن پیکر، اعزام مسافران سرزمین وحی از طریق این فرودگاه نیز انجام خواهد شد.
 

وی گفت: اجرای طرح توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه خرم آباد برای انجام پروازهای حج ضروری است و باید فضای چهار هزار و 200 متری کنونی، به 10 هزار متر افزایش یافته و یا ترمینال جدید با ظرفیت دست کم 250 مسافر احداث شود.
 

وی در خصوص احداث فرودگاه ولی عصر(عج) بروجرد نیز تصریح کرد: این فرودگاه دارای ردیف اعتباری و مصوبه مجلس شورای اسلامی است که کار تملک زمین آن در حال انجام است و سال گذشته نیز 90 هکتار زمین برای احداث آن تملک شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات