امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: بعد از 28 روز حملات وحشیانه و کشتار بی رحمانه مردان و زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع غزه توسط صهیونیستها ، ارتش این رژیم مجبور شد شکست را بپذیرد و در حالیکه به هیچکدام از اهدافش نرسید، مجبور به عقب نشینی کرد.

لرستان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسن ترابیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به اینکه از این عقب نشینی در محافل سیاسی به عنوان فرار از غزه یاد شده ، افزود: در این مدت یک ماهه که از تهاجم نظامی به غزه می گذرد دو هزار نفر شهید و حدود 10 هزار نفر مجروح شدند که اکثر آن کودکان معصوم و بی گناه بودند.
 

وی اضافه کرد: صهیونیستها با خاطری آسوده از بابت سازمان ملل و مجامع جهانی از انواع سلاحهای ممنوعه برای بمباران غزه استفاده کرده و هر جنایتی را که توانستند انجام دادند که باعث بی آبرویی دولتمردان غربی و عربی شد.
 

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه مردم غزه توانستند برای سومین بار اسراییل را وادار به شکست کنند افزود: در این جنگ صهیونیستها به هیچکدام از اهدافشان مانند نابودی تونلهای زیر زمینی و اشغال غزه نشدند.
 

به گفته وی اسراییل در برابر اراده پولادین مردان و زنان و کودکان فلسطینی مغلوب و شکست خورده است که نتیجه آن صبر و مقاومت ملت فلسطین بوده است.
 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با 17 مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار شهیدˈصارمیˈ و روز خبرنگار افزود: در 17 مرداد ماه سال 77 کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان توسط گروهک متحجر طالبان اشغال و صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و هشت دیپلمات از اعضای سر کنسولگری ایران به دست این گروهک به شهادت رسیدند.
 

وی اضافه کرد: در ایران اسلامی چه در دوران هشت سال دفاع مقدس و چه پس از آن به دفعات شاهد از جان گذشتگی خبرنگاران رشید ایران در راه تولید و انتشار وقایع و رویدادها بوده ایم و خبرنگاران برای اطلاع رسانی و انتقال فرهنگ اسلامی جبهه ها وارد معرکه دفاع مقدس شده و جان خود را برای اگاهی بخشی و اطلاع رسانی گذشتند تا بتوانند ناقل و راوی شهادتها و رشادتهای فرزندان دلیر این مرز و بوم باشند.
 

وی یکی از تاثیرات انقلاب اسلامی در جهان را در عرصه اطلاع رسانی دانست و افزود: 28 روز جنایت آفرینی صهیونیستها در غزه را شاهد بودیم و خبرنگاران وابسته به صهیونیستها و غرب حقیقت و ماهیت رژیم صهیونیستی را کتمان می کردند ولی حضور خبرنگاران متعهد در کنار بنگاههای خبری دشمن، ماهیت پلید صهیونسیتها و جنایات انها در غزه را به تصویر کشید و اوج مظلومیت غزه و کودک کشی صهیونسیت را به دنیا نشان داد.
 

وی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار ، به برگزاری مراسم بزرگداشت شهید صارمی و تجلیل از خبرنگاران بروجرد در روز گذشته اشاره کرد و از عدم حضور مسوولان استانی در مراسم روز خبرنگار که بنیان آن از بروجرد و به خاطر شهید صارمی گذاشته شده، انتقاد کرد .

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات