امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: در این دنیای وارونه، خبرنگاران متعهدی وجود دارند که با اینگونه عوام فریبی‌ها مبارزه کرده و در انتشار حقایق اهتمام می‌ورزند.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به نقش موثر و تعیین‌کننده، خبرنگاران در جوامع بشری، اظهار کرد: اقدامات مثبتی که در جوامع با هدف دستیابی به اهداف مشخص و مقدس شکل گرفته و رشد می‌یابد، توسط عناصر فرهنگی، نویسندگان و خبرنگاران ایجاد شده و به پیش می‌رود.

 

وی با اشاره به جنایات غیر انسانی اخیر در نوار غزه و دیگر نقاط فلسطین اشغالی، افزود: رسانه‌های وابسته به غرب و صهیونیست، صحنه رخدادهای غزه را به گونه‌ای به تصویر می‌کشند، گویی که مظلومان غزه ظالمان صهیونیست هستند.

 

امام جمعه بروجرد ادامه داد: تحت تاثیر چنین تبلیغاتی، رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی و غربی، در تلاشند به حملات صهیونیست‌ها مشروعیت بخشیده و وانمود می‌کنند، اسرائیل غاصب مورد حمله قرار گرفته و حق دارد، از خود دفاع کند.

 

وی بیان کرد: علی‌رغم تلاش سردمداران کفر و شبکه‌های تلویزیونی وابسته به آنها، جنایات اخیر اسرائیل در غزه، افکار عمومی دنیا را تحت تاثیر قرار داده و احساسات نوع دوستانه آنها را تحریک کرده است.

 

ترابی بیان کرد: این در حالی است که نظام سلطه می‌کوشد با عوام فریبی و سرپوش گذاشتن بر جنایات خود، چهره مدافع حقوق بشر به خود گرفته و  به گونه‌ای رفتار می‌کند که عامل این جنایات صهیونیست‌ها نبوده و مدعی هستند، حماس از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

 

امام جمعه بروجرد مطرح کرد: تجمعات اعتراض‌آمیز به جنایات ضد بشری رخ داده در فلسطین اشغالی، نشان از انعکاس اخبار این جنایات توسط گروه‌های خبری و خبرنگارانی است که اهداف پوشالی نظام سلطه را بر باد داده و در راستای تنویر افکار عمومی جان خود را به مخاطره انداخته و وقایع غزه را مخابره می‌کنند.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران خبرنگاران گروه پیشتازی هستند که با رعایت هنجارهای جامعه و ارزش‌های اسلامی-ایرانی فعالیت می‌کنند.

 

ترابی اضافه کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه علاوه بر انتشار اخبار، نقش تاثیرگذاری در اصلاح فرهنگ عمومی جامعه و ارتقاء آن دارند.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه فرهنگ عمومی کشور نیازمند اصلاح و بازنگری است، تصریح کرد: فرهنگ مهاجم غربی که با فرهنگ کشور ما در منافات است، در لایه‌هایی از فرهنگ اسلامی-ایرانی و زوایای زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه رسوخ کرده است.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد:خبرنگاران و نویسندگان می‌توانند با معجزه تاثیرگذار قلم در ترویج بیش از پیش سبک زندگی اسلامی اعجاز آفرینی کرده و به مقابله با این فرهنگ مهاجم بپردازند.

 

وی گفت: حضور و فعالیت آنان در زوایای مختلف جامعه از جمله تحکیم بنیان خانواده، جلوگیری از پدیده شوم طلاق و دیگر آثار و پیامدهای منفی جامعه، نقشی مهم و غیر قابل انکار دارد.

 

ترابی مطرح کرد: البته فعالیت دیگر بخش‌های فرهنگی نیز در این عرصه به نوبه خود تاثیرگذار بوده و در ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه و کم رنگ نمودن ناهنجاری‌ها دخیل است.

 

وی ادامه داد: شهید محمود صارمی جان خود را در راه افشای جنایات آمریکا در کشور مظلوم افغانستان هدیه داده و جاودانه شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات