امام جمعه خرم آباد:

لرستان خبر: امام جمعه لرستان گفت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا که از اول پیروزی انقلاب شروع شده هیچ نفعی نداشته جز اینکه سرمایه ایران را بالا کشیدند و ما می‌خواهیم بگویم آمریکا به ما ظلم کرده و هیچ وقت گذشت نداریم و آن را نابود خواهیم کرد.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی اظهار داشت: همه شما نمازگزاران عزیز را سفارش به تقوا می‌کنم خداوند کسی را که اهل تقوا باشد به آن  افتخار می‌کند و بنده خود می‌شمارد.

 

وی مناسبت 26 مرداد را یادآور شد و گفت: 26 مرداد سالروز بازگشت اولین آزادگان 8 سال دفاع مقدس را تبریک می‌گوییم این روز، روز افتخارآفرینی دلاورمردان است.

 

امام جمعه لرستان عنوان کرد: آزادگان آزمایش خود را پس داده‌اند که در سخت‌ترین شکنجه روحی و جسمی متحمل شدند لذا آزادگان ما اسطوره‌های صبر و مقاومت و سفیران بلند اسلامی هستند.

 

این مسئول اظهار داشت: آزادگان وفاداری خود را به امام و اسلام اعلام کردند و باید بگوییم آزادگان ما گنجینه‌های مهم به جای مانده ما هستند و باید همانند آزادگان بر پیمان خود ثابت‌ قدم باشیم.

 

امام جمعه لرستان، مناسبت 28 مرداد را یادآور شد و گفت: 28 مرداد سالروز کوتای ننگین است این تاریخ را قبلاً مطالعه‌ کردیم یکی از قیامت‌‌ها که صورت گرفت قیام 30 تیر که روی کار آمدن دکتر مصدق بود خیلی اثرات مثبت داشت یکی از اثرات آن ملی شدن نفت بود.

 

میرعمادی بیان کرد: شبکه جاسوسی آمریکا و انگلیس خواستار اختیاراتی شدند که اختیارات آنها عملی شد و نتیجه آن این بود که شاه به ایران بازگشت و طرفداران آیت‌الله کاشانی دستگیر شدند و باید عبرت بگیریم زیرا مصدق به آمریکا اعتماد کرد و شکست خورد.

 

وی عنوان داشت: مقام معظم رهبری در دیداری با رئیس امور خارجه کشورمان فرمود بیایید از حدود قرن پیش ایران را مطالعه کنید در طول یک قرن آمریکا هیچ نفعی برای ایران نداشته و همواره به ضرر ملت ایران بود و ما با تمام دنیا به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی، تعامل سازنده داریم.

 

میرعمادی ادامه داد: پنج‌شنبه 30 مرداد روز جهانی مسجد است نخست حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد و حمله به مسجد اقصی. امروز افراد و گروه‌ها در امر مسجد نقش به‌سزایی دارند یقیناً این نیاز به وحدت و انسجام دارد اگر بخواهد تمام فعالیت‌ها در مسجد صورت بگیرد باید تمام فعالیت‌ها بر محور امام مسجد باشد اگر غیر از این باشد ثمره‌ای ندارد.

 

امام جمعه لرستان در پایان متذکر شد: جنگ غزه دستاورد مقاومت اسلامی است هر روز قشری در صحنه حاضر می‌شوند و آنها شکست می‌خورند شکست ذلت‌بار رژیم صهیونیستی نشانه نابودی این رژیم است این مقاومت ادامه پیدا می‌کند تا روزی که از صحنه روزگار محو شود و برای رسیدن به این هدف باید مسلح باشیم و فضای نفرت در مقابل رژیم صهیونیستی را حفظ کنیم و امیدواریم با محوریت مرجعیت، نخست‌وزیر فلسطین بتواند مقابل گروه تروریستی داعش مقاومت کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات