اصلاحات به کجا می رود/

سخنان توهین آمیز رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات در برنامه دیروز امروز فردا واکنش شدید فعالان شبکه های اجتماعی و مخاطبان سایتهای خبری را در پی داشت.

رسالت بوذری، مجری شناخته شده رسانه ملی از نخستین افرادی بود که نسبت به حرف های موهن نجفقلی حبیبی واکنش نشان داد. بوذری، چند ساعت پس از برنامه دیروز، امروز، فردا در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

...زبان بریده به کنجی نشسته صم بکم به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم آقای پیرمرد! اگر سالها دست و پا زدن تو را به جایی نرساند ، به شیوه برادر حاتم طایی به دنبال شهرت نباش و خاک بر چهره خورشید مپاش!...آخر شاهنامه را عشق است! عاقبت به خیری سرمایه ای است که نصیب هر ناکسی نمی شود.کاش تو در زمره آن ناکسان نباشی...همین!

تقی دژاکام نیز در صفحه گوگل پلاس خود با انتشار کلیپی از شور حسینی زائرین کربلا در اربعین در سال گذشته نوشت:

اظهارات تعجب برانگیز دکتر نجفقلی حبیبی درباره عاشورا و عزاداری سیدالشهدا «ع» که نه کوچکترین واکنشی از سوی عقلای اصلاح طلب در پی داشت و نه از سوی متدینین مورد اعتنا قرار گرفت، باعث شد که به این کلیپ پناه ببرم.
در سفر اخیرم به عتبات، تمامی موکب‌های مسیر نجف به کربلا، به اسکان آوارگان موصل و بخصوص ترکمانها اختصاص یافته بود و جلوی هر موکب، دهها کودک و نوجوان مشغول بازی بودند. نمی دانم اربعین امسال چگونه خواهد بود اما از خدا می‌خواهم توفیق گام زدن در این مسیر و در مسیر اباعبدالله‌«ع» را از ما نگیرد... ان شاء الله

محسن محمدی نیز در واکنش به توهین بی‌سابقه رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) در صفحه فیس بوک خود نوشت:

پیرمرد!
اگر سالها دست و پا زدن تو را به جایی نرساند، به شیوه برادر حاتم طایی به دنبال شهرت نباش و خاک بر چهره خورشید مپاش
زبان بریده به کنجی نشسته صم بکم
به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم

به کوری چشم همه ناکسان:
ابریم که ارث پدری مان اشک است / مشق شب و درس سحری مان اشک است

هر کس به زبان خود سخن می گوید / ما نیز زبان مادری مان اشک است
صلی الله علیک یا ابا عبدالله (ع)

 

اما درپی درج این خبر نیز مخاطبین سایتها نیز مطالبی را در بخش نظرات آن نوشتند. در قسمت نظرات کاربران سایت جهان در پی انتشار خبری با موضوع توهین به ساحت امام حسین(ع) آمده است:

- آقایان نرفته‌اند و ندیده‌اند هزینه، انرژی و پولی که ما ایرانی‌ها خرج مراسم‌های اهل بیت در طول سال می‌کنیم به یک صدم هزینه، پول و انرژی که مردم فقیر عراق در طول مراسم اربعین می‌کنند نمی‌رسد! آقایان عاشق ندیده‌اند... 

- با آل علی (ع) هرکه درافتاد ور افتاد

-باید به این آقا گفت که به برکت نام و را ه این امام همام بود که انقلاب شکل گرفت و شما صاحب مکنت!! شدید وگرنه معلوم نبود در کدام گوشه این کشور ... بودید.

-همانطور که امام فرمود این محرم و صفر بود که اسلام را زنده نگه داشت ... اتفاقا معلوم است که این عزاداری ها بازدهی داشته که مدعیان اصلاح طلبی را نگران و عصبی کرده است ..

-کورهستین و کور دل که عزاداری میلیونی عاشورا و اکسیر شفا بخش آون رو نمی بینین . تجمع عظیم مردم زنجان در حسینیه اعظم در تاسوعا و . . .

-از این افراد، انتظار دارید فرهنگ عاشورا را بفهمند؟!

-صدا و سیما چرا اجازه می دهد این افراد فتنه گر ... که دچار تفکر... هستند و در ایام عاشورا سال 88 بدنبال جنایات ددمنشانه خود توی دهنی محکمی(9دی) از مردم خورده اند ....

-اتفاقا باید بذارن بیان که مردم بیشتر بشناسنشون!

-برای کسانی که شاهد فجایع عاشورای سال 88 بودند ماهیت سرمایه های اسرائیل شناخته شده است به نظر من اینها حرفی برای گفتن ندارند بلکه به دلیل سهم خواهی از دولت روحانی امروز مدعی شده اند

-اتفاقا اینجور برنامه ها واسه تنویر افکار عمومی خیلی خوبه تا بفهمن پشته پرده بعضی شعارها و چهره ها به چی میرسه

-بیشترین بازدهی عاشورا همینه که فتنه گرانی چون تو نتونستند سر کار بیان و 9 دی بساطشونو برچید

-فتنه گران88 با اصل اسلام و ولایت مشکل داشتند شما شعارهایی مثل جمهوری ایرانی و در نهایت سوت کف روز عاشورا را مگه فراموش کردید پس بزرگترین پیام عاشورا اینه که سیدالشهدا با نثار خونشان به همه عالم درس بصیرت و ایستادگی بر حق را دادند و بیشترین بازدهی عاشورا در عصر حاضر یعنی آنکه مردم ما هم در فتنه 88 و 9دی بساط یزیدیان زمان را به پیروی از سیدالشهدا برچیدند

-گل گفتی!حضرات عصبانیتشون رو از این مسئله نشون دادند

-مرگ بر اصلاحات امریکایی
 
منبع: تسنیم
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات