امام جمعه پلدختر:

لرستان خبر: امام جمعه پلدختر گفت: بخشی از فروپاشی در خانواده ها به خاطر وجود شبکه های ماهواره ای است و برای استفاده از کانال های ماهواره ای در دیگر کشورهای جهان باید هزینه پرداخت کرد اما این شبکه ها برای ایرانیان رایگان است.

لرستان خبر ، حجت الاسلام 'علی محمد لروند' روز یک شنبه در جلسه عفاف و حجاب شهرستان پلدختر با بیان این که شبکه های ماهواره ای برای ترویج بی حجابی و بد حجابی هجمه های زیادی انجام می دهند افزود: حجاب پوشش ظاهری و یا بیرونی و عفاف یک بینش ویک روش و پوشش درونی است و احیای فرهنگ حجاب در جامعه جزو وظایف همه ی مسلمانان است.
 

وی با بیان این که دین مبین اسلام بر روی حجاب و رعایت ان تاکید فراوان کرده است افزود: بسیاری از ناهنجاری هایی که امروزه توسط رسانه های غربی به وجود آمده با احیای این فرهنگ دینی در جامعه از بروز مشکلاتی در سطح جامعه جلوگیری می شود.
 

امام جمعه پلدختر حجاب را یکی از ضروریات کشور دانست و گفت: در زمان 2500 سال اسلام به جزحکومت 50 ساله رژیم ستمشاهی مردم دارای حجاب بودند.
 

وی با بیان این که امروز غیرت و عفت جامعه به دلایلی مورد تهدید قرار گرفته است افزود: اندیشمندان و روحانیان باید با کارهای فرهنگی و برنامه ریزی های مدون در زمینه ارزش های انسانی و اخلاقی و عفت زن و مرد و نیز اهمیت آن تبلیغ کنند .
 

حجت الاسلام 'لروند' آثار بی حجابی و بی عفتی در جامعه طلاق را فساد اجتماعی و فساد فردی برشمرد و گفت : برای خنثی کردن توطئه های فرهنگی و تهدید نرم دشمنان، همه مسئول هستند و قطعا خانواده ها در این زمینه بیشتر باید احساس تکلیف کنند.

فرماندار پلدختر با بیان این که قرآن حجاب و عفاف هم برای مرد و هم زن توصیه شده است گفت: مقوله عفاف از حجاب مقدم تر است و عفاف و حجاب فقط برای زن نیست ،برای مرد هم باید تعریف شود و عفاف و حجاب از مصادیق بارز ایمان و تقوا است.'قدرت اله ترابی نژاد' رعایت حجاب و عفاف و پوشش اسلامی را از ضروریات دین مقدس اسلام برشمرد و افزود: دشمنان انقلاب با ترویج بی عفتی و بی حجابی می خواهد اعتقادات مذهبی و روحیات دینی مردم ما را متزلزل کنند.
 

وی با بیان این که عفاف و حجاب بنیان خانواده ها را تحکیم می بخشد گفت: رعایت عفاف و حجاب سبب ایجاد سلامت و آرامش روحی و روانی در خانواده و جامعه می شود.'ترابی نژاد' افزود: حجاب برای بانوان مانند دیوار برای خانه است و بی تردید حجاب و عفاف سلاح جنگ نرم دشمن برای نفوذ به بنیان خانواده ها می باشدو بایداین فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
 

وی گفت: اساتید دانشگاه ها با تشکیل جلسات و در بین تدریس به مقوله عفاف و حجاب به پردازند و در دبیرستان ها معلمان و مدیران این فرهنگ را نهادینه کنند .'ترابی نژاد' افزود: دانشگاه ها با برپایی کرسی آزاد اندیش گفتمان عفاف و حجاب را نهادینه کنند .


 

فرماندار پلدختربا بیان این که حجاب آرامش و آسایش زنان را تضمین می کند گفت: حجاب و عفاف به عنوان یک سلاح برای حفظ نظام خانواده و استحکام آن است که از آن نباید به عنوان محدودیت بلکه باید به آن به عنوان یک مصونیت نگریسته شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات