آزادی فتنه گران یا فشار به نظام؟

راویان این جریان در تلاش هستند روایت مخدوش و وارونه از فتنه 88 را ارایه کنند، آنان با تقلیل فتنه به سوتفاهم مسیر را برای بخشش و عفو عاملان اصلی این فتنه هموار می کنند ؛ در صورتی که فتنه 88 بزرگترین توطئه های مشترک کشورهای غربی با همراهی عوامل داخلی برای سرنگونی انقلاب اسلامی است که

به گزارش لرستان خبر، با گذشت پنج سال از فتنه چند لایه و پیچیده پس از انتخابات 1388، همچنان عده ای از افراطیون جریان اصلاح طلب در تلاش و تکاپو برای بازگشت به دوران آشوب هستند ؛

 

اصلاح طلبان با فشار به رئیس جمهور  کشور خواهان بازگشت سران فتنه به عرصه عمومی شدند، این درخواست نامشروع در حالی بیان می گردد که آن دو نفر مسببان اصلی اتفاقات ناخوشایند پس از حضور پرشکوه و پرشور مردم در پای صندوق های رای در انتخابات سال 88 بودند و شادی حضور جمهوریت را به کام تلخی تبدیل نمودند و چندین ماه کشور را دچار التهاب و آشوب کردند و اهداف آنان با حضور پرشور مردم در راهپیمایی نه دی به فراموشی سپرده شده است؛

 

 مسببان اصلی آن فتنه در سایه رافت اسلامی قرار گرفته اند ولی برخی از افراد که همچنان خواهان آشوب و اغتشاش در جامعه هستند در تلاش برای رفع حصر برآمده اند. در این یادداشت درصدد هستیم تا اهداف پشت پرده ای نامه نگاری ها و همچنین فشارها بر دولت را بیان کنیم.

 

الف) افرادی که علمدار فشار به رئیس جمهور هستند از لایه های میانی جریان اصلاح طلب می باشند و در فتنه 88 فعالیت های محسوس داشتند و از تحلیل گران و روزنامه نگارهای طیف نزدیک به حزب تعطیل شده اعتماد ملی محسوب می شود. طنز تلخ  این است که بسیار از روزنامه نگاران فراری که با تیم های جاسوسی کشورهای خارجی در ارتباط بودند در این روزنامه ها فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده اند و حال متصدیان این روزنامه ها نگران آینده جمهوری اسلامی ایران شده اند و مسلما آنان در تکاپو برای جاده صاف کنی و شیپورچی و بازگو کننده نظرات سران تندرو اصلاح طلب های مانند خاتمی و موسوی خوئینی ها می باشند و به صراحت از زبان آنان بیان می کنند که «همان‌گونه كه جناب خاتمي فرموده بودند، بهتر است طرفين همديگر را مورد بخشش قرار دهند»

 

ب) اهداف ترسیمی:

 

1.  یک جانبه نگری از سخنان رهبری:

 

بسیاری از تحلیل گران اصلاح طلب یکی از مهم ترین عوامل رای آوری آقای روحانی در انتخابات بیست و چهارم خرداد امسال را سخنان مهم رهبری در عید نوروز در حرم امام رضا (علیه السلام) که تاکید ایشان مبنی بر حضور همه ی نگرش ها و تفکرات در انتخابات92 قلمداد می کنند.

 

 

 پس از حضور آقای روحانی در پاستور، راهبرد ایشان و تیم وزرات خارجه در حل مسئله هسته ای وارد فاز جدیدی شد و در مسیر این گفت و گو ها توافق هسته ای به امضای طرفین رسید؛ پس از آن اصلاح طلبان تندرو با بیان عدم مخالفت رهبری و یک جانبه نگری نسبت به سخنان رهبری درتلاش برای ساکت کردن منتقدین نسبت به این توافق نامه هستند ، این رفتار آنان در شرایطی صورت می گیرد که آنان به چشم پوشی و طفره رفتن ازسخنران مقام معظم رهبری در مورد فتنه 88 روی می آورند.

\

 

مقام معظم رهبری بارها فتنه را ظلم بزرگ به نظام تعبیر کردند و اعلام کردند که «فتنه‌ى سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه يعنى كسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح كنند، بياورند براى فريب دادن مردم، اما ناكام شدند. هدف از ايجاد فتنه، گمراه كردن مردم است.» 1 و «چالشهاى فتنه‌انگيزى بود كه در فتنه‌اى مثل هجدهم تير سال ۷۸ و فتنه‌ى سال ۸۸، با فاصله‌ى ده سال، اينها در تهران راه انداختند. اميدوار بودند كه بتوانند با اين فتنه، نظام را شكست بدهند؛ ضربه وارد كنند؛ اما بعكس شد. در فتنه‌ى هجدهم تير، پنج روز بعد از اينكه فتنه‌گران فتنه‌ى خود را شروع كردند، مردم آن حركت عظيمِ ۲۳ تير را، نه فقط در تهران، بلكه در ساير شهرها به راه انداختند. در فتنه‌ى ۸۸، دو روز بعد از حوادث عاشورا، آن قضيه‌ى عظيم نهم دى به راه افتاد. »2

 

2. تقلیل فتنه 88 به دعوای بچگانه و سوتفاهم :

 

راویان این جریان در تلاش هستند روایت مخدوش و وارونه از فتنه 88 را ارایه کنند، آنان با تقلیل فتنه به سوتفاهم مسیر را برای بخشش و عفو عاملان اصلی این فتنه هموار می کنند ؛ در صورتی که فتنه 88 بزرگترین توطئه های مشترک کشورهای غربی با همراهی عوامل داخلی برای سرنگونی انقلاب اسلامی است  که با یارگیری از بدنه افرادی که سابقه انقلابی و همراهی با امام راحل را داشتند، ظاهر شد. فتنه 88 در واقع توهین به جمهوریت، ایستادگی در برابر قانون، تهمت تقلب به نظام و شورشی سازماندهی شده برای سرنگونی نظام بود و بسیاری از دستگیرشدگان در اعتراف های خود در دادگاه به صراحت از ارتباط های محفلی عناصر اصلاح طلب با جاسوسان خارجی پرده برداشتند. حال این سوال در ذهن بسیاری از مردم شکل می گیرد که آیا کشتن افراد بی گناه، به آتش کشیدن مسجد لولاگر، پاره کردن عکس امام خمینی (ره)، حمله به اماکن عمومی و پایگاه های بسیج و توهین به مقدسات دینی در روز عاشورا سو تفاهم محسوب می شود؟ آیا هشت ماه کشور را در شرایط التهاب قرار دادن و دعوت به آشوب وراهپیمایی غیرقانونی سوتفاهم بوده است؟

 

3. فشار به روحانی ؛ بزرگ نمایی موضوع حاشیه ای :

 

عارف نامزد مورد نظر اصلاح طلبان تندرو در یک برخورد اقتدار گرایانه از سوی آقای خاتمی مجبور به کناره گیری شد و حتی ایشان در بیانه انصراف خود از آقای روحانی نامی نبردند؛ این دلخوری ها سبب شده است که اصلاح طلبان تندرو که با عدم اقبال مردمی مواجه شده اند، مطالبات خود را همگام و هم جهت با مطالبات آقای روحانی قرار دهند و با افزایش سطح مطالبات بر دولت آقای روحانی فشار وارد نمایند. آنان در حالی از رفع حصر سران فتنه سخن می رانند که آقای روحانی کارویژه دولت خود را بر محور حل مشکلات اقتصادی جامعه قرار داده است و اهداف اعلامی آقای روحانی با رفتارها و مطالبات خارج از ساختارآنان هیچ گونه سنخیتی ندارد. همچنین موضوع رفع حصر از کارویژه های قوه مجریه نمی باشد و این موضوع به قوه قضائیه و شورای عالی امنیت ملی کشور مربوط می شود.

 

4. مسئله سازی برای نظام :

 

اصلاح طلبان تندرو که آگاهند فشار و پیگری رفع حصر از سوی دولت آقای روحانی امکان پذیر نخواهد بود، آنان در فرار به جلوی در تلاش هستند که در آینده نوک پیکان مطالبات نامشروع خود را به سوی راس حاکمیت نشانه ببرند و مرجع حصر که رفتارهای ضد امنیتی و قانونی موسوی و کروبی است را به حاکمیت نسبت دهند.

 

5. فشار به نهادی های انقلابی :

 

از دوران اصلاحات، اتاق های فکر جریان تندرو اصلاح طلب در بستر استراتژی فتح سنگر به سنگر قدرت حرکت می کردند، و در صورت عدم اقبال مردمی به آنان بهانه نظارت استصوابی شورای نگهبان را بیان می کردند و حتی در انتخابات 1388با رفتاری خلاف قانونی به برهم زدن زمین رقابت و مقابله با نظر اکثریت برخاستند. این جریان ها درراستای تحقق این استراتژی فشاربه نهاد های انقلابی را افزایش می دهند. موج آفرینی این جریان بر دفاع از منشور حقوق شهروندی نیز در این راستا ارزیابی می شود ؛ آنان در تلاش هستند تا به این وسیله قوه قضائیه را از برخورد مناسب با فتنه گران و اتهام زنندگان به نظام اسلامی دور سازد. جمع بندی : حال که چهارسال از فتنه 88 می گذرد و جامعه اسلامی ما با همه ی توان خود در سایه و پرتو توجهات الهی و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری از این فتنه چند لایه و پیچیده عبور کرده است و با حضور در راهپیمایی 9 دی و همچنین انتخابات 24 خرداد، مهر ابطال این فتنه را زده اند، آیا هنگامه آن نرسیده است که سران فتنه در پیشگاه مردم محاکمه شوند و پاسخ عدم تبعیت از قانون را بدهند؟

 

پی نوشت :

 1. 8/11/1389

 

2. 20/7/1390

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات