امام خامنه‌ای: در مذاکرات باید دل را به نقطه‌های حقیقی سپرد نه خیالی

رهبر انقلاب فرمودند: مسئولان به‌لطف خدا مشغول کار هستند و همه باید به دولت کمک کنند اما دولتی‌ها هم مراقب باشند حاشیه سازی نکنند و ضمن خودداری از بیان حرفهای غیرلازم، دودستگی به وجود نیاورند.

 به گزارش لرستان خبر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت مقابله با تلاش بیگانگان برای تحریف واقعیت‌های انقلاب و به فراموشی سپرده شدن رویدادهایی مانند 19 دی 1356 و نهم دی 1388 افزودند: دشمنی استکبار با ملت ایران، پایانی ندارد و مسئولان باید با تکیه بر نیروهای داخلی، حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اعتماد خارج کنند و با دل‌بستن به نقطه‌های روشن حقیقی، وظایف خود را در تحقق آرمان‌های درخشان انقلاب و ملت انجام دهند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک ایام میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع)، قیام نوزدهم دی 1356 را رویدادی تاریخی، بزرگ و تعیین کننده خواندند و گفتند: انگیزه‌هایی وجود دارد تا روزها و حوادث بزرگ و تعیین کننده انقلاب اسلامی و سه دهه اخیر به فراموشی سپرده شود اما تا وقتی ملت زنده است و دلهای مؤمن و دارای انگیزه و زبان‌های حق‌گو حضور دارند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

 

رهبر انقلاب اسلامی زنده نگه داشته شدن 19 دی 1356، 22 بهمن 1357، 9 دی 1388 و دیگر مقاطع سرنوشت ساز ملت ایران را حرکتی مجاهدت آمیز خواندند و اظهار کردند: جبهه مقابل نظام اسلامی به نسل دوم و سوم انقلاب امید بسته بود تا آنها را از انقلاب اسلامی رویگردان کند اما همین نسل سوم و جوان‌های کشور بودند که حادثه عظیم 9 دی را به وجود آوردند و آن سیلی محکم را به صورت کسانی که سعی داشتند مسیر انقلاب را با فتنه منحرف کنند، نواختند.

 

ایشان با یادآوری مجدد اهمیت تاریخی حادثه 19 دی سال 1356 در قم، گفتند: نوزدهم دی مبدأ یک حرکت عمومی در کشور شد و ملت ایران را وارد میدان مبارزه با رژیم طاغوت کرد که در نهایت بساط رژیم ستم‌شاهی از این کشور برچیده شد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با ابراز برخی انگیزه‌هایی که برای تحریف حقایق و واقعیات رژیم پهلوی وجود دارد، چند خصوصیت آن رژیم را یادآور شدند و افزودند: دیکتاتوری سیاه و استفاده از قساوت آمیزترین روشها و وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها در زندان‌های مخوف، یکی از خصوصیات رژیم پهلوی بود و همه مدعیان امروز حقوق بشر نیز با تمام وجود از چنین رژیمی حمایت می‌کردند.

 

ایشان با اشاره به نقش صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در ایجاد دستگاه جهنمی ساواک در رژیم گذشته و ایجاد خفقان شدید در کشور بیان داشتند: افشاگری‌های اخیر درخصوص زندان‌های مخفی و شکنجه‌های سازمان سیا در آمریکا نیز نشان می‌دهد ادعاهای آمریکایی‌ها در حمایت از آزادی بیان به هیچ وجه با واقعیات همخوانی ندارد.

 

رهبر انقلاب اسلامی وابستگی ذلت‌آمیز به قدرت‌های خارجی را یکی دیگر از خصوصیات رژیم پهلوی برشمردند و خاطرنشان کردند: در آن دوران آنچه منافع قدرت‌های بیگانه و به‌ویژه آمریکا، اقتضا می‌کرد، در سیاست‌ها و رفتارهای داخلی، منطقه‌ای و بین المللی دنبال و ملت ایران به‌شدت تحقیر می‌شد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: علت بغض و کینه و دشمنی تمام نشدنی آمریکایی‌ها با ملت ایران و انقلاب اسلامی، این است که کشوری با ویژگی‌ها و موقعیت راهبردی ایران به‌واسطه پیروزی انقلاب از دست آنها خارج شده است.

 

ایشان سومین خصوصیت رژیم پهلوی را مبتلا بودن به انواع فسادهای جنسی، مالی و اخلاقی در عالی‌ترین سطوح حکومتی دانستند و گفتند: در آن رژیم خبیث و فاسد مردم به هیچ وجه به حساب نمی‌آمدند و رأی و نظر مردم هیچ اهمیتی نداشت و رابطه مردم و حکومت به‌طور کلی قطع بود.

 

رهبر انقلاب اسلامی بی‌اعتنایی به پیشرفت علمی، ترویج خودکم‌بینی، بزرگ‌نمایی فرهنگ غربی، عادت دادن ذائقه مردم به واردات به‌جای احیای تولید داخلی و نابودی کشاورزی و صنایع ملی را از دیگر بخشهای کارنامه سیاه رژیم پهلوی دانستند و خاطرنشان کردند: ملت باهوش ایران که این تحقیرها و ظلم و فسادها را مشاهده می‌کرد، به‌واسطه یک مرد الهی که همان امام بزرگوار(ره) بود، پا به میدان گذاشت و در نهایت پیروز شد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کنونی و بیداری و جایگاه برتر ملت ایران در منطقه همه به‌دلیل برداشته شدن مانع بزرگ رژیم فاسد و ظالم و وابسته پهلوی بوده است.

 

ایشان با اشاره به آغاز دشمنی جبهه استکبار با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب تصریح کردند: هیچ‌کس تصور نکند دشمن از خباثت و خصومت دست برمی‌دارد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه ادامه دادند: وقتی در مقابل دشمن دچار غفلت شدید و به او اعتماد کردید دشمن فرصت می کند مقاصد خود را در کشور پیگیری کند اما اگر قوی، آماده و دشمن شناس بودید استکبار به‌ناچار از خصومت ورزی دست می‌کشد.

 

ایشان فشارهای امروز جبهه زورگویان جهانی به ملت ایران را ناشی از یک دشمنی تمام نشدنی برشمردند و افزودند: اگرچه هنوز تا تحقق کامل آرمان‌هایی همچون عدالت اجتماعی و اخلاق اسلامی راه زیادی مانده است اما برخلاف حرفهای نسنجیده و غلطی که بعضی‌ها درباره بی‌توفیقی ملت ایران می‌گویند این ملت با حرکت در مسیر آرمان‌ها توانسته است توفیقات بسیار بزرگی به دست آورد.

 

رهبر انقلاب با انتقاد از کسانی که توفیقات ملت از جمله پیشرفت‌های علمی را نادیده می‌گیرند، گفتند: چرا نابخردانه، دستاوردهایی را که پایگاه‌های علمی جهانی نیز به آنها اذعان دارند، انکار می‌کنید و با سخنان غلط و غیرمنصفانه در راه پرافتخاری که مردم طی کرده‌اند و حتی دشمنان را مجبور به تحسین کرده است، ایجاد تردید می‌کنید؟

 

ایشان در اشاره‌ای به صدر اسلام خاطرنشان کردند: در آن زمان نیز همه آرمان‌ها محقق نشد اما مهم این بود که حرکت در مسیر تحقق اهداف ادامه داشت که امروز نیز ملت، همان مسیر را، با افتخار و اقتدار و ایستادگی ادامه می‌دهد.

 

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان به تبیین اولویت‌های کشور و جامعه پرداختند و اتحاد و اتفاق ملی را مهمترین نیاز امروز خواندند.

 

ایشان تأکید کردند ایجاد تفرقه و دودستگی میان مردم، به هر عنوان و با هر توجیه، ضد منافع ملی و ضد آرمان‌ها است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کمک به مسئولان و دولت را وظیفه‌ای همگانی برشمردند و با تأکید مجدد بر ضرورت نگاه به درون افزودند: دولتی‌ها هم بدانند که تنها چیزی که می‌تواند آنها را به انجام وظایفشان قادر کند، تکیه بر مردم و نیروهای داخلی است.

 

رهبر انقلاب با اشاره به تحریم‌های ظالمانه گفتند: تحریم‌ها برای کشور مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته شدن آنها را، فلان مسئله اساسی و آرمانی از جمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعاً غیرت هیچ مسئولی قبول نمی‌کند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یادآور شدند: البته دشمن فعلاً به‌صراحت با آرمان‌ها کاری ندارد اما اگر عقب‌نشینی بشود بعداً سراغ آرمان‌ها هم می‌آید، بنابراین باید با هوشیاری، هدف «پیشنهادها، حرفها و اقدامات دشمن» را درک کرد.

 

ایشان مصون کردن ایران در مقابل تحریم‌ها را، تنها راه محدود کردن قدرت مانور دشمن خواندند و تأکید کردند: معنای واقعی اقتصاد مقاومتی همین است و تحقق این مهم، وظیفه اصلی مسئولان کشور است.

 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید مکرر بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی افزودند: مسئولان کشور و دولت نباید به دست بیگانه چشم بدوزند و بدانند حتی یک قدم عقب‌نشینی، پیشروی دشمن را به‌دنبال می‌آورد، بنابراین باید فکری اساسی کرد و با تکیه بر ملت و نیروهای داخلی به‌گونه‌ای عمل کرد که اگر دشمن تحریم‌ها را هم برنداشت، ضربه‌ای به پیشرفت و رونق و رفاه مردم وارد نشود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه ادامه دادند: باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید چرا که اگر چشم به دست دشمن بدوزید تحریم‌ها همچنان باقی خواهد ماند همان‌گونه که آمریکایی‌ها، امروز با کمال وقاحت می‌گویند اگر در قضیه هسته‌ای، ایران کوتاه هم بیاید تحریم‌ها، یکجا و همه برداشته نمی‌شود.


ایشان پرسیدند: با این واقعیات آیا می‌شود به چنین دشمنی اعتماد کرد؟

 

رهبر انقلاب اعلام کردند: من با مذاکره مخالف نیستم، اما معتقدم باید دل را به نقطه‌های امیدبخش حقیقی سپرد نه به نقطه‌های خیالی.

 

ایشان در پایان سخنانشان خاطرنشان کردند: مسئولان، به‌لطف خدا مشغول کار هستند و همه باید به دولت کمک کنند اما دولتی‌ها هم مراقب باشند حاشیه سازی نکنند و ضمن خودداری از بیان حرفهای غیرلازم، دودستگی به وجود نیاورند و تلاش کنند وحدت و ایمان و همت ملت را مورد استفاده صحیح قرار دهند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آینده ایران عزیز را کاملاً درخشان خواندند و افزودند: به‌فضل الهی راه پرافتخار تحقق آرمان‌ها ادامه می‌یابد و جوانان کشور روزی را خواهند دید که دشمنان گردنکش و ظالم در مقابل آنها مجبور به خضوع شوند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • محمد

    سازمان تحریم بامقاومت ملت ایران درحال فروپاشی بودکه رسیدن به آرزوی صحبت کردن بارییس جمهورآمریکا دوباره این سازمان رابه صورت قوی ترنوسازی کرد.....برای فهم ارزش مقاومت چنین هزینه ی سنگینی پرداخت می شودکه ازخزانه عزت مردم وخون شهداست....وای کاش ماسال هاپیش باکارفرهنگی شعارهیهات من الذله رابه عنوان خط قرمزی همیشگی درمیان تمام مردم تبدیل به مطالبه عمومی می کردیم که حالاسرکوفت نخوریم 18میلیون به مذاکره باشیطان بزرگ باآن همه دشمنی که باماکردرای داده اند

نظرات