«جریان روشن‌فکری نمی‌تواند جایگزین اصول‌گرایی شود»

همایش بزرگ اصولگرایان شامگاه جمعه در شهرستان کوهدشت در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم طهماسبی امام‌جمعه کوهدشت در همایش بزرگ اصولگرایان اظهار داشت: اصول‌گرایی جایگاه بالایی دارد و معنای آن دفاع از ارزش‌ها، عقل محوری و عمل بر اساس قران وسنت است.

 

وی افزود: راه و روش اصول‌گرایی نباید در جامعه کم‌رنگ شود و همه باید این راه را زنده نگذاریم و آن را ادامه دهیم و گروه‌های مختلف اصول‌گرایی باید باهم وحدت داشته باشند و در دفاع از اسلام و انقلاب در جامعه فعال باشند.

 

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به رسالت رسانه‌ها عنوان کرد: رسانه‌ها و مدیران آن‌ها باید در کار خود فقط رضای خدا را در نظر بگیرند و در چهارچوب دین و قانون حرکت کنند و عدالت را رعایت کنند که اگر خارج این حرکت کنند دچار بیراهه می‌شوند.

 

طهماسبی با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: امروز انقلاب اسلامی در دنیا جای خود را بیش از هر زمان دیگر بازکرده و در دل‌ها نفوذ کرده است و دشمنان برای ممانعت از این قدرت سعی بر ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی دارند درحالی‌که انقلاب اسلامی همواره برمدار وحدت حرکت کرده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مظفر موسوی نیز در این همایش اظهار داشت: اصولگرایی جریانی بر اساس عقیده است و باورهای ناب که هم اخلاق انسانیت و هم اخلاق سیاست در آن وجود دارد و بر این اساس پایه‌گذاری شده است و نباید خدشه‌دار شود.

 

وی افزود: اشخاص اگر بر اساس اصولگرایی به معنای عام و درستش به فکر مکتب اسلام و قرآن باشند، بر مسائل غلبه پیدا می‌کنند و پیروز می‌شوند.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان بیان کرد: جریانی به‌نام روشن‌فکری هرچند هم‌دست و پا بزند نمی‌تواند جای اصولگرایی را بگیرد.

 

وی گفت: پشت جریان اصولگرایی فیلسوفی همچون امام (ره) بوده و سردارانی همانند قاسم سلیمانی پیرو آن هستند که چند وقت پیش وزیر امور خارجه آمریکا خواستار دیدن وی شده بود، جریانی است که با عاشورا به وجود آمده با ترجمه یک تفکر غربی به‌نام روشن‌فکری از بین نمی‌رود.

 

 

موسوی افزود: اگر می‌خواهیم واژه اصول‌گرایی تأثیرگذار باشد، باید وحدت داشته باشیم

 

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به اصلاح‌طلبی گریزی زد و بیان کرد: اصلاح‌طلبی کلمه خوبی بود، اما عملکردهای این جریان آن را خراب کرد.

 

 

وی اظهار داشت: امامت اصل اصول است و ولایت‌فقیه پرتوی از اصول و پیروی از آن وظیفه همگان است.

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات