امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: این انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است و مردم ایران هم‌اکنون با وجود تحریم‌ها و مشکلات مالی که وجود دارد، مانند 36 سال پیش در مقابل مشکلات و موانع ایستادگی می‌کنند و در اوج افتخار و سربلندی قرار دارند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن ترابی صبح امروز در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان بروجرد در ناحیه مقاومت بسیج بروجرد اظهار داشت: تلاش‌ای امام خمینی (ره) از 15 خرداد 1342 تا 22 بهمن 1357 به همراه ایثار و پشتیبانی ملت ایران اسلامی، رژیم شاهنشاهی را سرگون و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

 

وی افزود: این انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است و مردم ایران هم‌اکنون با وجود تحریم‌ها و مشکلات مالی که وجود دارد، مانند 36 سال پیش در مقابل مشکلات و موانع ایستادگی می‌کنند و در اوج افتخار و سربلندی قرار دارند.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: زحمات روحانیت و مراجع در جریان نهضت مشروطیت، فتوای میرزای شیرازی در خصوص تحریم تنباکو، شهادت آیت الله فضل الله نوری و نهضت ملی شدن صنعت نفت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش بااهمیتی داشته است.

 

وی تصریح کرد: با وجود حمایت‌های همه‌جانبه استکبار از رژیم بعث عراق، مردم ایران یک وجب از خاک ایران را در دست دشمن وانگذاشتند و وجب به وجب آن را پس گرفتند.

 

ترابی با اشاره به عملیات والفجر، خاطر‌نشان کرد: عملیات والفجر هشت در روند جنگ تأثیر مهمی داشت و در این عملیات به تمامی اهداف تعیین شده رسیدیم، این عملیات در 20 بهمن 1364 با هدف تصرف شهر فاو عراق و تهدید بصره در اروندرود انجام شد.

 

وی بیان کرد: ایمان، اخلاص، توکل، اعتماد به وعده‌های الهی، خودباوری و رعایت مسایل حفاظتی از عوامل موفقیت عملیات غرورآفرین والفجر هشت بود که نیروهای رزمنده با استفاده از اصل غافلگیری و انحراف ذهن دشمن توانستند دشمن بعثی را زمین گیر کنند.

 

امام جمعه بروجرد گفت: بیش از دو میلیون نفر از مردم ایران در جنگ تحمیلی مورد آسیب قرار گزفتند و 200 هزار شهید و 300 هزار جانباز تقدیم ایران اسلامی کردند.

 

وی با اشاره به گرامیداشت یاد سنگرسازان بی سنگر جهاد سازندگی، افزود: رزمندگان اسلام با تلاش جهاد سازندگی در مدت زمان کوتاهی پلی تاریخی بر روی رودخانه اروند با عرض یکهزار و 300 متر احداث کردند و با عبور از آن شهر فاو عراق را تصرف کردند.

 

محمد پاپی‌نژاد در این مراسم اظهار داشت: عملیات والفجر هشت، عملیاتی بود که حتی به مخدله نظریه‌پردازان جهان خطور نمی کرد که ایران چنین عملیاتی را با موفقیت به انجام برساند.

 

وی افزود: رزمندگان اسلام با توکل به خداوند متعال در این عملیات با تصرف شهر فاو عراق ثابت کردند که می توانند بر همه چیز غلبه کنند.
فرمانده سپاه ناحیه برجرد تصریح کرد: صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به پاس قدردانی از انقلابیون ایران اسلامی و رزمندگان اسلام برگزار شده است.
 

در این آیین چند تن از رزمندگان بروجرد که در عملیات غرورآفرین والفجر هشت حضور داشتند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات