بعد از تعرض به دو نوجوان و لغو سفر زائران خانه خدا؛

سعودی ها که گویا تصمیم گرفته اند به شکل های مختلف به ملت ایران توهین کنند این باره به شکل دیگر توهین خود را بیان کرده و تماشگران ایرانی را تروریسم ورزشی خواندند.

به گزارش لرستان خبر، هتک حرمت مامواران سعودی به دو زائر نوجوان ایرانی در فرودگاه جده موجی از نفرت در دل مردم ایران نسبت به سعودی ها ایجاد کرده است.

 

این عمل زشت و وقیحانه ماموران سعودی واکنش های متفاوتی را در بین قشرها و شخصیت های مختلف در کشور به وجود آورده و خواستار برخورد شدید با حکومت سعودی هستند.

 

حضور تیم النصر عربستان به ایران و دیدار با پرسپولیس تحت الشعاع این اتفاق قرار گرفت و تماشگران نیز با استقبال کم نظیر بیش از 100 هزار نفری خواهان برتری تیم ایرانی بودند.

 

تیم سعودی که لباس اصلی آن ها زرد و آبی است در این بازی با لباسی عجیب که شبیه لباس های کماندویی نظامی بود وارد زمین شدن که نوعی اعلان جنگ بود اما در آخر با شکست در جلوی چشم 100 هزار تماشگر تحقیر شدند.

 

 

در این بازی طارمی بازیکن پرسپولیس بعد از گل چیپی که به النصر زد شادی منحصر به فردی کرد و البته جواب شادی گل النصری ها را در دیدار  رفت که در عربستان  به بازیکنان ایرانی توهین کرده بودند به خوبی داد.

 

images

images (1)

 

این شادی سروصدای زیادی در بین بازیکنان و رسانه های سعودی ایجاد کرده است.

 

رئیس باشگاه النصر شور تماشاگران ایرانی را «تروریسم ورزشی» خواند!

 

پرنس فیصل ابن ترکی، رئیس باشگاه النصر عربستان در گفت‌وگویی زنده در برنامه "فی‌المرمی" شبکه العربیة از آن‌چه در ایران با آن مواجه شد، با اصطلاح بحث‌برانگیز "تروریسم ورزشی" نام برد.

 

وی در این زیمنه با مطرح کردن یک ادعای واهی گفت: آن‌چه در تهران روبه‌روی خود می‌دیدیم، شرایطی بود که تنها عبارت تروریسم ورزشی آن را بیان‌گر است.

 

 

پرنس فیصل ادامه داد: ما در تهران با شعار‌های نژادپرستانه روبه‌رو شدیم. هنگامی که کاروان‌مان برای مدت دو ساعت در فرودگاه بود، به ما اهانت‌های فراوانی شد. ما از AFC شکایت داریم که تضمین مناسبی به منظور آرامش بازیکنان‌‌مان ارائه نداد. ما شکایت داریم.

 

 

پرنس فیصل ابن ترکی که 43 سال دارد، از شاهزادگان سعودی است که کارشناسی ارشد خود را هم در آمریکا گذرانده است.

 

 

گفتنی است که معنای اصطلاحی واژه "تروریسم" که در 10 سال اخیر بسیار شایع شده است، «پیش بردن اهداف با ابزار هراس‌افکنی است».

 

 

پرنس فیصل ابن ترکی در حالی این ادعا را مطرح کرده همواره سازمان های بین المللی فوتبال از جمله کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون بین المللی فوتبال و جام اتحادیه فوتبال اروپا و ... بارها اعلام کرده اند که هیچ مدیر و ورزشکار حرفه ای حق ندارد مسایل سیاسی را در فوتبال و ورزش دخالت دهد. این ادعای رئیس باشگاه النصر عربستان مصداق بارز دخالت سیاست در امر ورزش است و به کار بردن واژه " تروریسم ورزشی" می تواند تبعات سنگینی را برای یک مدیر ورزشی و باشگاه مربوطه در پی داشته باشد، اگرAFC با دقت به این مسئله ورود کند.

 

تروریسم کار کسی است که با زائر خانه خدا بی‌احترامی کند

 

محمد رونیان مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در مورد توهین رئیس باشگاه النصر عربستان گفت: باید بگویم تروریسم ورزشی آقایانی هستند که به مردم ظلم می‌کنند و به کشورهای دیگر لشکرکشی انجام می‌دهند. مشخص است تروریسم ورزشی برای کجاست. ایران همواره مهد فرهنگ و تمدن بوده و سابقه فرهنگ در ایران به چندین هزار سال قبل برمی‌گردد.

 

هواداران پرسپولیس در استادیوم شور و شوق به فوتبال را نشان دادند و باید بگویم ایرانی‌ها برای میهمانشان جانشان را هم می‌دهند. پس آنها نباید موضوعی که به خودشان مربوط است را به کسی دیگر ربط دهند.

 

تروریسم برای کسی است که به مردم حمله می‌کند اینها چون خودشان 40 هوادار هم ندارند وقتی هواداران ما را می‌بینند به آنها تروریسم می‌گویند اما تروریسم را کسی انجام می‌دهد که مسلحانه به کشورهای همسایه حمله می‌کند و زن و کودکان بی‌گناه را می‌کشند نه اینکه مردمی که به عاطفه و مهربانی مشهور هستند تروریسم بنامند.

 

مردم ایران در معرفت در دنیا بی‌همتا هستند اما این فرد می‌خواهد باخت تیمش را توجیه کند آن هم در حالی که خودشان نمی‌دانند فرهنگ چیست.

 

 

 

باز هم می‌گویم تروریسم کار کسی است که به زائرین حرم امن الهی بی‌احترامی می‌کند. تروریسم از آن کسانی است که به کشورهای دیگر حمله می‌کند و زائر خانه خدا را که خداوند فرموده در حرم من همه در امنیت هستند را مورد آزار و بی‌احترامی قرار می‌دهند. به مسئولان این باشگاه می‌گویم تروریسم واقعی رفتار شماست که نظامیان‌تان بیش از 200 زن و کودک را کشته و اموالشان را غارت می‌کند.

 

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • ناشناس


  عربستان لیاقت متولی بودن خانه خدا را ندارد وبنظر میرسد تا اطلاع ثانوی حج ومکه باید تحریم شود تا مسئولین عربستان با مسببین برخورد کنند واز ملت بزرگ ایران ضمن عذر خواهی غرامت هم بپردازند

 • ناشناس

  سگ تو قبر پدر پرنس و مرنس و این کوفت زهر مارها، اگه پیغمبر نبود اینا داشتن هنوز سومار می خوردند پرنس کجا بوده بهتره بگی حروم زاده، مادرشون رو به عزاش می نشونم

  حالا شما نظر من میدونم که نمیزنی لرستان خبر، ولی یه روز میاد که اینا رو بندازیم تو دریا، اخ اگه من یه اف 16 داشتم چیکار می کردم ولی حیف، فعلا تو واتساپ وایبر و سایبر و این چنگولک بازی مجبورم خودم رو مشغول کنم، دمتون گرم ادامه بدید ببینم چی میشه...

 • رزمنده

  باید به عربستان حمله کرد و یک شب ریاض قبرستان شود بخدا از خودم خجا لت می کشم زتده ام و انتقام فرزتدان وطنم را نمی گیرم

 • عارف

  <b>حيف که خانه خدا حرمت داره و الا تا حالا همون بلايي که سر اسرائيل و داعش آورديم سر اين ................ هم مي آورديم

 • محمد

  به نظر من 48 ساعت بعد از این جنایت میبایست فردودگاه جده را با خاک یکسان میکردیم وان را به تاریخ میسپردیم . که دیگه هیچ سعودی ملخ خور ی جرات اهانت به بهتری افریده خدا را نکند.

نظرات