امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: شورای امنیت سازمان ملل وظیفه دارد با صدور قطع‌نامه‌ای از تجاوزات آل‌سعود به یمن جلوگیری کند اما با وجود عدم محکومیت آل‌سعود از سوی این شورا، مردم یمن را تحریم نموده است تا نتواند با خرید اسلحه و تجهیزات از خود دفاع کند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن ترابی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه، اظهار داشت: کشور یمن به دلیل موقعیت استراتژیک خود تا‌کنون بارها مورد تجاوز کشورهای مختلفی نظیر انگلستان، امپراطوری عثمانی و آل‌سعود قرار گرفته است.

 

وی افزود: در شش سال پیش و در آخرین تجاوز آل‌سعود به یمن، نیروهای مؤمن الحوصی موفق به بیرون راندن متجاوزان سعودی از کشور خود شدند.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: در تجاوز اخیر، آل سعود با حمایت سردمداران غربی و مزدوران منطقه می‌خواهد حمام خون در یمن راه‌بیاندازد و تا‌کنون در طی سه هفته گذشته 250 نفر از مزدم بی دفاع این کشور را به شهادت رسانده‌اند.

 

وی تصریح کرد: شورای امنیت سازمان ملل وظیفه دارد با صدور قطع‌نامه‌ای از تجاوزات آل‌سعود به یمن جلوگیری کند اما با وجود عدم محکومیت آل‌سعود از سوی این شورا، مردم یمن را تحریم نموده است تا نتواند با خرید اسلحه و تجهیزات از خود دفاع کند.

 

ترابی بیان کرد: این عدم محکومیت آل‌سعود و سکوت مرگبار از سوی مجامع دفاع از حقوق بشر نشان از کشتار و نسل‌کشی گسترده در یمن است.

 

وی با اشاره به نیرنگ جدید آمریکا، خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که غربی‌ها قابل‌اعتماد نیستند.

 

امام جمعه بروجرد گفت: در مذاکرات هسته‌ای ایران نه تنها با آمریکا بلکه با گروه 5+1 مذاکره انجام داده و با همه آن‌ها به توافق رسیده است و آمریکا به‌تنهایی نمی‌تواند در مذاکرات آینده اظهارنظر کند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که آمریکا نمی‌تواند توافقات اخیر را به دلیل عدم‌تأیید مجلس سنا رد کند، تصریح کرد: باید توجه داشت که غربی‌ها به دنبال دستیابی به توافق جامع با ایران نیستند بلکه می‌خواهند حق مسلم ایران را در دستیابی به انرژی هسته‌ای نادیده بگیرند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات