عاموس گلعاد" رئیس بخش سیاسی و امنیتی وزارت جنگ اسرائیل گفت: حزب الله در جنگ ۲۰۰۶، حدود ۱۴ هزار موشک شلیک کرد و ارزیابی های کنونی بیانگر آن است که ۱۰۰ هزار موشک در لبنان در اختیار دارد.

به گزارش لرستان خبر،  به نقل از العالم، "عاموس گلعاد" رئیس بخش سیاسی و امنیتی وزارت جنگ اسرائیل گفت: حزب الله در جنگ ۲۰۰۶، حدود ۱۴ هزار موشک شلیک کرد و ارزیابی های کنونی بیانگر آن است که ۱۰۰ هزار موشک در لبنان در اختیار دارد.

 

 

 

خبرگزاری "آناتولی" با ذکر این ارقام، خاطرنشان کرد که رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از گلعاد اعلام کرده که بعید نمی داند جنگ دیگری در مرز لبنان به وقوع بپیوندد.

 

 

 

گلعاد با بیان این که توانمندی های طرف مقابل (حزب الله) به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است، حفظ توان بازدارندگی "اسرائیل" و توسعه نظامی و اطلاعاتی این رژیم را ضروری دانست.

 

 

 

این در حالی است که اطلاعات منتشره از سوی رژیم صهیونیستی در تعداد موشک های حزب الله بسیار ناقص است، چرا که مقاومت اسلامی لبنان پس از جنگ ۲۰۰۶ به سامانه های پرقدرت موشکی و تجهیزات جدید و قوی نظامی برای دفاع دست یافته که در حد تصور کارشناسان نظامی صهیونیست ها نیست و فقط یک خطا از سوی این رژیم می تواند موجب بروز و ظهور قدرت بازدارندگی نظامی حزب الله شود، اقدامی که برای صهیونیست ها پشیمانی بزرگی به همراه خواهد داشت.

 

 

 

گلعاد در عین حال توافق هسته ای غرب با ایران را مهم ترین چالش برای "اسرائیل" عنوان کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل بررسی امکان اقدام نظامی علیه این چالش، در صورت ضرورت را در دستور کار دارند.

 

 

وی بار دیگر بر مخالفت رژیم صهیونیستی با فروش موشک های اس ۳۰۰ روسیه به ایران تاکید کرد و گفت: این سامانه موشکی، دفاعی نیست، بلکه چالشی برای اسرائیل محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات