موضع گیری توهین آمیز و گستاخانه رسانه‌های سعودی درقبال سخنرانی‌ها و مواضع مسؤولان جمهوری اسلامی ایران و همچنین دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص تجاوز ائتلاف عربستان به مردم یمن، از عصبانیت شدید محافل داخلی این کشور حکایت دارد.

به گزارش لرستان خبر، ، روزنامه سعودی "الجزیره" در مطلبی به قلم "سعد بن عبدالقادر القویعی" مدعی شد که "خطر باندهای مسلح بسیج مردمی (در عراق) در حال افزایش است".

 
 
 
این رسانه سعودی که به شدت از پیروزی‌ها و دستاوردهای نیروهای بسیج مردمی در عراق و اذعان مکرر برخی مسؤولان این کشور به نقش مهم حمایت‌ها و مشاوران نظامی ایران در شکست داعش و تروریسم عصبانی شده است؛ در مواضعی توهین آمیز سردار "قاسم سلیمانی" را یک "جنایتکار جنگی" و "عامل ایجاد تروریسم و متزلزل شدن صلح و امنیت و ثبات منطقه" معرفی می کند!! 
 
 
 
روزنامه الجزیره در ادامه ادعاهای خود، سردار "قاسم سلیمانی" را مسؤول مستقیم "نیروهای شیعه" در عراق می‌داند و مدعی می‌شود که "این نیروها در حال پاکسازی مناطق سنی نشین در عراق و سوریه هستند". !!
 
 
 
الجزیره که مانند اغلب رسانه‌های سعودی، کشتار روزانه و مستمر شهروندان بی دفاع و زنان و کودکان یمنی در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی را جنایت نمی‌داند؛ در پایان درخواست میکند که سردار سلیمانی در دادگاه جنایات بین المللی محاکمه شود!
 
 
 
روزنامه سعودی "الجزیره" همچنین در مطلب دیگری به قلم "عبدالله بن عبدالعزیز الفالح" به اعراب توصیه کرد که به سخنان سید حسن نصرالله و رسانه او گوش نکنند.
 
 
 
این روزنامه به سعودی ها تأکید کرد که نباید به هیچ وجه به خبرها و شایعه هایی که از رسانه‌های "متخاصم" منتشر می شود گوش کنند، و نباید به هیچ وجه این شایعات و اخبار را نیز برای دیگران نقل کنند.
 
 
 
الجزیره ادامه داد: "بیایید گوشهایمان را ببندیم و از شنیدن صدای این رسانه ها خودداری کنیم."
 
 
 
روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" چاپ لندن نیز در مطلبی توهین آمیز به قلم "سلمان الدوسری"، دکتر "حسن روحانی" رئیس جمهور کشورمان را "رئیس جمهور متخاصم" معرفی می کند و مدعی می شود، هر اندازه که قدرت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک "توفان قاطعیت" (تجاوز به یمن) شدت می گیرد، نظام ایران نیز دشمنی واقعی خود را با عربستان سعودی آشکارتر می‌کند.
 
 
 
الشرق الاوسط خاطرنشان کرد که روحانی پس از متهم کردن عربستان به قتل کودکان و کاشتن بذر نفرت در یمن، همه ارتباطات بین تهران و ریاض را قطع کرد.
 
 
 
این رسانه سعودی همچنین به شدت سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در انتقاد از حمله ائتلاف عربستان به یمن را محکوم کرد.
 
 
 
الشرق الاوسط مدعی شد: "دشمنی ایران با عربستان آشکار، مستقیم و صریح است."

 

 
روزنامه سعودی "الشرق" نیز در مطلبی درسایت اینترنتی خود به قلم "احمد دماس مذکور"، به شدت از سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به دلیل انتقاد از کشورهای شرکت کننده در تجاوز به یمن، انتقاد کرد.
 
 
 
الشرق، سخنان سید حسن نصرالله خطاب به ملتهای عربی و به ویژه مردم عربستان و یمن را "واهی" و "نادرست" خواند، و برای توجیه حمله تجاوزکارانه ائتلاف عربستان به یمن، مدعی شد که اگر موضوع یمن یک مسأله داخلی است و باید بدون دخالت بیگانگان حل شود؛ خود سید حسن نصرالله نیز نباید درباره آن اظهار نظر کند. !
 
 
 
الشرق الاوسط همچنین در مطلب توهین آمیز دیگری به قلم "طارق الحمید" در واکنش به سخنرانی‌های اخیر و برای توجیه تجاوز ائتلاف عربستان به یمن، مدعی شد که حزب الله، ایران، القاعده و داعش همگی یکسان هستند، زیرا همه آنها سعی می کنند پایگاهی را برای خود در مرزهای عربستان ایجاد کنند !!
 
 
 
روزنامه سعودی "عکاظ" نیز در مطلبی به قلم "خلف الحربی" مدعی شد که ایران پس از کنترل "الحوثی" بر صنعا شادمانی کرد، ولی با آغاز عملیات "توفان قاطعیت" ناگهان ساکت شد به صورتیکه آنان اصلا نمی دانند الحوثی کیست؛ به همین دلیل همپیمانان ایران باید بدانند که آنان پلی برای اهداف ایران هستند !!
 
 
 
انتهای پیام/
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات