«عربستان با بکار گیری صدها جنگنده تاکنون بیش از 2هزار نوبت حمله هوایی انجام داده و در مقابل، فقیرترین کشور عربی یک بار هم حمله هوایی علیه عربستان انجام نداد.»

به گزارش لرستان خبر، سایت "اخبار العراق" در تحلیلی از شکست های پی در پی عربستان در جریان تجاوز به یمن اشاره کرد. تحلیل هایی که در رسانه های عربی از موضوع محقق نشدن اهداف عربستان در یمن در دو روز اخیر منتشر می شود، به دنبال سخنرانی آتشین سید حسن نصرالله صورت گرفته است.

 

 

در سخنرانی سید حسن نصرالله شکست عربستان به صورت مستند مطرح شده که واکنش های مختلف رسانه های حامی تروریسم و عربستان را در پی داشته است.

 

 

در این خصوص سایت عراقی اخبار العراق به دنبال تحلیل های منتشر شده از سوی رسانه های سعودی به مهمترین زوایای شکست عربستان در حمله به یمن اشاره کرد و گزارش داد: «عربستان به عنوان کشوری که از لحاظ نظامی و اقتصادی از یمن در درجه بالاتری قرار دارد، ظرف چهار هفته ار تجاوز به یمن نتوانست اهداف خود را محقق نماید.»

 

 

این سایت خبری در ادامه گزارش داد: «عربستان با بکار گیری صدها جنگنده تاکنون بیش از 2هزار نوبت حمله هوایی انجام داده و در مقابل، فقیرترین کشور عربی یک بار هم حمله هوایی علیه عربستان انجام نداد. آیا عربستان توانست اهداف خود را محقق کند؟»

 

 

 

 

این سایت خبری در ادامه افزود: «هدف اول از تجاوز عربستان به یمن، بازگرداندن منصورهادی به قدرت است حال آنکه عربستان در هفته چهارم به این مسئله پی برد که منصور هادی یک مهره سوخته ای است به همین خاطر خالد بحاح را جانشین او معرفی کردند.

 

 

این اقدام در حقیقت اعتراف ضمنی عربستان به پیروزی حوثی ها و کنار زدن منصور هادی از قدرت است تا از این طریق ریاض با عقب نشینی خود راه برگشتی باقی بگذارد. این در واقع نوعی فرار رو به جلو است که خالد بحاح را هم به مهره سوخته تبدیل کرد.

 

 

بدین ترتیب بود که عربستان از تفویض شرعیت و قانون مندی به منصور هادی شکست خورد.»

 

 

این سایت خبری در ادامه افزود: «عربستان دومین هدف خود را هم محقق نکرد بلکه به محقق نشدن آن هم کمک کرد. ریاض می خواست انصارالله را از صنعا وادار به عقب نشینی کند حال آنکه حوثی ها طرفداران منصور هادی را به عقب رانده و خود بر چندین استان دیگر مسلط شدند.»

 

 

این سایت خبری در ادامه گزارش داد: «سومین هدفی که عربستان از رسیدن به آن ناکام ماند، توسعه همکاری منطقه ای با کشورهاست. پاکستان و ترکیه دو کشوری هستند که ریاض در ابتدای جنگ ادعا می کرد از طریق مشارکت آنها جنجال به پا خواهد کرد در حالی که موضع اسلام آباد و آنکارا تغییر کرد. و به دنبال آن هم مصر از حمله زمینی عقب کشید و خواستار حل سیاسی بحران یمن شد.»

 

 

این سایت خبری در پایان گزارش داد: «بدین ترتیب بود که عربستان در باتلاق یمن گیر کرد و خود را در آستانه گرفتاری بزرگی قرار داد که رهایی از آن مستلزم هزینه هایی است که با پول و نفت نمی توان از آن رها شد و اعتبار و جایگاه منطقه ای را دوباره زنده کرد.»

 

             

 

منبع:اخبار العراق

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات