با فرض ورود مستقیم طیف اطرافیان احمدی نژاد به انتخابات، احتمالا افرادی مانند لنکرانی، دستجردی یا شاید الهام گزینه‌های این جریان برای ریاست مجلس به شمار بروند.

به گزارش لرستان خبر، آخرین اخبار مربوط به این جلسات، روز گذشته در رسانه های حامی دولت روحانی درج شد که بر اساس آن، تعدادی از مدیران سابق دولتی جلسه ای 60 نفره در شیراز ترتیب داده اند.

 

 

حضور حامیان احمدی نزاد در انتخابات مجلس دهم، ماجرایی تقریبا قطعی است. چراکه اولا در صورت عدم حضور این جریان، حیات سیاسی آن مورد تهدید قرار خواهد گرفت و حتی اگر این فرض را به دلیل ویژگی‌های شخصیتی محمود احمدی نزاد نپذیریم، عدم حضور حامیان او در مجلس، بازگشت او به حوزه اجرایی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

 

 

البته فرض دیگری نیز مطرح است که بر اساس آن، حامیان احمدی نژاد و مشایی را تا حدی از حضور مستقیم و بی واسطه در انتخابات بی نیاز می کند و آن، استفاده از جبهه پایداری به عنوان حامیان پارلمانی رییس جمهور سابق است که فرض بعیدی نیست؛ چراکه شواهد و قرائن نشان می دهد اولا جبهه پایداری کاندیدای بالقوه و دارای رایی برای انتخابات آتی ندارد و بر خلاف آنچه اعضای این جبهه در ظاهرعنوان می کنند، آنها هنوز هم به احمدی نژاد دل بسته اند.

 

 

مسئله دیگری که در ماه های گذشته بارها به آن پرداخته شده است، حضور شخص احمدی نژاد در انتخابات مجلس و دورخیز او برای تصاحب صندلی ریاست پارلمان است. این احتمال نیز اگرچه به همان دلایل شخصیتی احمدی نژاد "صفر" نیست اما بسیار بعید است و به نظر می رسد رییس جمهور سابق اگر سودای بازگشت داشته باشد، چشم به صندلی روحانی دوخته باشد نه لاریجانی.

 

 

بدیهی است بازگشت احمدی نژاد به پاستور، با شکل گیری مجلسی که تعدادی از حامیان او به شکلی نیرومند و موثر در آن حضور داشته باشند، مهیاتر است تا عکس آن. از این رو، عقل حکم می کند که حامیان او، به طور محسوس یا نامحسوس به فکر تصاحب تعدادی از صندلی های بهارستان باشند.

 

 

 

فارغ از این موضوع، مسئله ای که تا کنون مصداق عینی روشنی برای آن ارائه نشده، این است که رییس مجلس مورد نظر طیف حامیان احمدی نژاد کیست؟ پیش از این در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی، از سید احمد موسوی به عنوان گزینه مورد نظر دولت وقت و مشایی برای ریاست مجلس نام برده می شد اما او که از حوزه انتخابیه اهواز در انتخابات شرکت کرده بود، نتوانست وارد مجلس شود!

 

 

 

در حال حاضر، با فرض ورود مستقیم طیف اطرافیان احمدی نژاد به انتخابات، احتمالا افرادی مانند کامران باقری لنکرانی، مرضیه وحید دستجردی یا شاید غلامحسین الهام گزینه های این جریان برای ریاست مجلس به شمار بروند.

 

 

 

اما این موضوع نیازمند پیروزی این جریان در انتخابات است که امری بعید به نظر می رسد. هرچند حامیان رییس جمهور سابق، به فرستادن بخشی از نیروهای تاثیرگذار خود به مجلس و ائتلاف آنها با طیفی که هم اکنون فراکسیون صدنفره اصولگرایان را تشکیل می دهند نیز امیدوارند تا از این طریق روزنه‌های تصدی صندلی ریاست را نیز برای خود حفظ کنند. در این صورت، بی تردید تصمیم برای حضور احمدی نژاد در انتخابات 96 ساده‌تر خواهد شد.

 

 

منبع: صراط

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات