به گزارش  لرستان خبر به نقل از حزب الله سایبر، رضا رفیعی فروشانی یکی از متهمین دستگیر شده در فتنه ۸۸ بوده که پس از آزادی از زندان تصاویر سلفی با سخنگوی وزارت امورخارجه دارد و گاف بزرگی را در پرونده ارتباط مدیران ارشد دولت تدبیر و امید رقم زده است. حزب الله سایبر در ذیل به معرفی این متهمن فتنه ۸۸ پرداخته که نظر مخاطبین را به آن جلب می نماییم.

نام: رضا رفیعی فروشانی

سوابق حرفه ای: روزنامه‌نگار، نماینده سابق مجله تایم در ایران.
 
سلفی رفیعی با خانم افخم


اتهامات: اقدام علیه امنیت ملی کشور از طریق جاسوسی به نفع بیگانگان و اجانب، تلاش در جهت راه‌اندازی شبکه های غیرقانونی ماهواره‌ای خصوصی برای حزب اعتماد ملی و برقراری ارتباط با عناصر وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و امارات متحده عربی
 
 

رضا رفیعی فروشانی را ششم تیرماه سال ۱۳۸۸ دقیقا بعد از انتخابات در منزل مادرش دستگیر کردند. او از حامیان کاندیداتوری مهدی کروبی بود. رفیعی به درخواست حزب اعتماد ملی اقدام به راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی شخصی کرد. او بیش از ۴۰۰ هزار دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد اما هرگز اجازه راه‌اندازی این شبکه از سوی مسئولان جمهوری اسلامی صادر نشد.
 

او را بلافاصله پس از دستگیری به یکی از انفرادی‌های زندان ۲۰۹ منتقل کردند و به مدت ۴۹ روز مورد بازجویی‌ قرار گرفت. پس‌ از آن حدود سه ماه در سوئیت‌های سه الی چهارنفره زندان ۲۰۹ از او نگهداری شد و مدت هفت ماه را نیز در بند ۳۵۰ گذراند. بعد از هفت ماه به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد اما از فروردین‌ماه سال ۹۰ مجددا به زندان اوین بازگشت و تا زمان آزادی‌اش یعنی روز بیست و سوم خردادماه همان سال جمعاً به مدت دو سال در حبس بود.
 
 
 
 

 
 
 
مشارالیه بعد از انتخابات با حضور مستقیم در اغتشاشات ۸۸، گزارش لحظه به لحظه حوادث و شلوغی های تهران را از طریق عکسبرداری و تصویربرداری به وسیله تلفن ماهواره ای، ایمیل و سایت فیس بوک به خارج از کشور و به عناصر و عوامل سرویسهای جاسوسی آمریکا و امارات متحده عربی منتقل می نموده است.
 


در همین راستا متهم اقداماتی را به شرح ذیل انجام داده است:
 

۱- نفوذ دراحزاب سیاسی و تاسیس NGO با هدف تاثیرگذاری و استحاله چهره های سیاسی ، منتسبین و منصوبین آنها در راستای براندازی نرم.
 

۲- عضویت و ارتباط گسترده با موسسات آمریکایی و نهایتا ادامه ارتباط به منظور فراهم کردن حضور مسئولین موسسه تایم درکشور با هدف تاثیرگذاری القایی بر روی مسئولین نظام و انجام تحقیقات در ماجرای ایران گیت برای آن موسسات
 
 
 
 
 

 
 

۳- برقراری ارتباط با عناصر وابسته به سرویس اطلاعاتی آمریکا بنام خانم نورا و استمرار این ارتباط و نهایتا ارسال اخبار و اطلاعات کشور درجریان اغتشاشات بنابه درخواست خانم مذکور (توضیحا اینکه خانم نورا قبلا از وی برای ملاقات با افسران سیا دعوت به همکاری کرده بود)
 


۴- تلاش گسترده درجهت ایجاد شبکه غیر قانونی ماهواره ای خصوصی برای حزب اعتماد ملی ( علیرغم مخالفت شورای امنیت ملی) با ایجاد چنین شبکه ای و انجام لابی ونشست با آقایان کروبی – فرزندان و نمایندگان ایشان درایران و امارات و هماهنگ نمودن این اقدامات با سرویس امارات و انجام ملاقات با خانم جلیان برنز از مسوولین پایگاه براندازی آمریکا علیه ایران در دبی .
 
 
 
 

۵- شرکت دربرنامه آموزشی و آزمون شبکه BBC درقبرس که با حضور ۲۰ نفر از ایرانیان برگزار شد .
 
 
 
 
 

۶- ارتباط با یکی از عناصر اطلاعاتی آمریکا بنام خانم میسی مبشر که درجریان اغتشاشات متهم موظف به انتقال اطلاعات لحظه ای به وی بوده است توضیح اینکه خانم میسی درجریان حمله آمریکا به عراق با حضور دربغداد و همچنین جنگ اسرائیل علیه لبنان با حضور درجنوب لبنان برای آمریکائیها فعالیت نموده است.
 

۷- جاسوسی به مدت دوسال به عنوان منبع کد دار با اخذ حقوق ماهیانه برای سرویس امارات که مستقیما با سرویس اطلاعات آمریکا و انگلیس مبادلات اطلاعاتی دارند درهمین خصوص متهم نسخه ای ازکلیه اخبار و اطلاعات جمع آوری شده را دراختیار سرویس اطلاعاتی امارات قرار داده
 
 
مطالبی که رفیعی در فیس بوکش نوشته است
 
 

۸- ارتباط و ارسال اخبار اغتشاشات برای خانم آزیتا اردلان از عناصر فعال سلطنت طلب مقیم آمریکا
 


۹- جمع آوری اطلاعات آثار اجتماعی و اقتصادی ناشی از تحریمهای آمریکا درایران و انتخابات برای شبکه ماهواره ای V-O-A , و انجام ملاقاتهای متعدد با خانم نازی بیگلری از عوامل شبکه دردبی
 
 
 
 
لذا با توجه به تحقیقات انجام شده و اقاریر صریح متهم ومستندات موجود مجرمیت متهم محرز و مسلم می باشد لذا به استناد ماده ۵۰۱ و ۵۰۵ قانون مجازات اسلامی با رعایت مواد ۴۶و ۴۷ تقاضای اشد مجازات برای متهم مذکور را دارم.
 
 
 
 
 
 
خاطر نشان می سازد، رضا رفیعی با اعضای مشارکت مرتبط بوده و جریانی نیز تحت عنوان بازجو بودن شمشادی خبرنگار برون مرزی صدا و سیما علیه وی و سازمان صدا و سیما راه اندازی کرده است و روزبه بولهری فراری ضد انقلاب هم که با رادیو فردا همکاری دارد از مرتبطین با وی است.
 
 
 

انتهای پیام/

 
 
 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات