خبرنگار ما در همین راستا با بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس و نماینده اسدآباد در مجلس تماس گرفت که وی با تائید این خبر گفت: بیش از 10 نماینده مجلس به هیئت رئیسه مراجعه کردند و اعلام داشتند که آنها طرح سه فوریتی را امضا نکردند.

تا کنون 12 نماینده مجلس امضای خود را از طرح سه فوریتی مجلس پس گرفتند و اعلام کردند که این طرح را امضا نکردند.

به گزارش خبرنگار عصر خبر شنیده شد که بعد از رسانه ای شدن اسامی 80 نماینده امضا کننده «طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» با 80 و تحویل آن به هیئت رئیسه مجلس در روز سه شنبه گذشته، تعدادی از نمایندگانی که اسامی آنها در زیر این طرح بود به هیئت رئیسه مجلس مراجعه کرده و اعلام داشتند که این طرح را امضا نکردند.

خبرنگار ما در همین راستا با بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس و نماینده اسدآباد در مجلس تماس گرفت که وی با تائید این خبر گفت: بیش از 10 نماینده مجلس به هیئت رئیسه مراجعه کردند و اعلام داشتند که آنها طرح سه فوریتی را امضا نکردند.

وی با بیان اینکه همه اسامی نمایندگانی که امضا خود را پس گرفتند به خاطر ندارد، افزود: اسامی 10 نماینده که بطور قطع امضای خود را پس گرفتند به شرح زیر است:

1-محمدحسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه
2-سیدمحمد حسین میرمحمدی نماینده گلپایگان و خوانسار
3-سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان
4-محمدجواد نظری‌مهر نماینده کردکوی
5-علیرضا سلیمی نماینده محلات
6-کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال
7-سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار
8-یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان
9-روبرت بیگلریان نماینده ارامنه جنوب
10-محسن بیگلری نماینده سقز و بانه

خبرنگار ما مطلع شد که 2 نماینده دیگر هم جزو پس گیرندگان این امضاها هستند که اسامی آنها به شرح زیر است:
1-محمدتقی توکلی نماینده الیگودرز
2-سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده ورامین
روز شنبه 19 اردیبهشت جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با یکی از خبرگزاریها از تهیه و تدوین طرح سه فوریتی نمایندگان مجلس برای «توقف مذاکرات» تا قطع تهدیدات آمریکا خبر داد.

وی تاکید داشت که این طرح فردا یکشنبه 20 اردیبهشت به امضاء نمایندگان رسیده و تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌‌شود.

عصر همان روز شنبه بهروز نعمتی و جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و همچنین برخی دیگر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با سایت عصرخبر تهیه چنین طرحی را رد و اعلام کردند که نمایندگان مخالف چنین طرحی در مجلس هستند و این اخبار صحت ندارد.

سرانجام این طرح هوا شد و طراحان نام آنرا به «طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» تغییر دادند و سه شنبه گذشته اعلام کردند که این طرح با 80 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد که تعدادی از نمایندگان تاکید دارند این طرح را امضا نکردند.

بر اساس ماده واحده این طرح دولت و مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای موظفند هرگونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی‌ها در موضوع هسته‌ای را تا زمانی که دولت آمریکا رسما و علنا تهدید ملت قهرمان ایران را کنار نگذارد، قطع کرده و مذاکرات را با بقیه گروه ۱+۵ بدون حضور آمریکایی‌ها ادامه دهند.
 
منبع: عصرخبر
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات