سکوت ادامه‌دار مسئولان لرستان به رقص مختلط؛

نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: در پی اتفاقات رخ داده شده در همایش «گلونی» در لرستان که با رقص مختلط و بی حجابی شدید همراه بود ظهر امروز به رئیس جمهور تذکر داده شد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت و گو با لرستان خبر، در مورد تذکر به ریس جمهور اظهار داشت: در پی اتفاقات رخ داده شده در همایش «گلونی» در لرستان که با رقص مختلط و بی حجابی شدید همراه بود ظهر امروز به رئیس جمهور تذکر داده شد.

 

وی افزود: «گلونی» نماد حجاب و عزت زنان لر است که همواره در طول قرن ها به آن افتخار می کردند اما متاسفانه در این همایش به این نماد و هویت استان لرستان توهین شد.

 

نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: ما از مسئولان استانی و کشوری گله مند هستیم و باید پاسخگو باشند. و در سطح استان استاندار، قوه قضائیه و بقیه مسئولان استان باید پیگیری کرده و پاسخگو مردم باشند.

 

وی تصریح کرد: با مشاهد عکس ها و تصاویر این همایش انسان احساس می کند که بانیان برگزار کننده این برنامه هدف و قصدی داشتند که از نماد هویت و غیرت زنان لر، چیزی بزک کرده به نمایش در آورند.

 

آقامحمدی عنوان کرد:  متاسفانه دارند«گلونی» را تحریف می کنند و نمادی از عریان بودن به جای آن تبلیغ می کنند که باید جلوی این امر گر فته شود.

 

وی در مورد واکنش نایب رئیس مجلس به این همایش گفت: وقتی حجت الاسلام ابوترابی که امروز ریاست مجلس را بر عهده داشتند تصاویر این برنامه را دیدند به شدت ناراحت شدند و تعجب می کردند که این اتفاقات در لرستان رخ داده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: باید هرچه سریعتر در استان یک تیم ویژه اتفاقات رخ داده شده در این همایش را بررسی کرده و با مسببان این هنجار شکنی و توهین به نماد و هویت زنان لر برخورد شود.

 

به گزارش لرستان خبر، در همایش «روز گلونی» که شنبه 26 اردیبهشت ماه جاری توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لرستان و با همکاری شهرداری تهران برگزار شد با رقص مختلط و بی حجابی همراه بود که واکنش مردم لرستان را به همراه داشته است.

 

بعد از گذشت 4 روز از این هنجار شکنی و توهین به نماد غیرت و عزت زنان لر تاکنون مدیران ارشد لرستان سکوت اختیار کرده ناد.

 

اخبار مرتبط

غبار بی‌شرمی بر روی فرهنگ 3 هزار ساله لرستان/ از رقص مختلط تا بی‌‌حجابی در همایش «گُلونی» + تصاویر

 

رقص مختلط در بزم نهاد‌های فرهنگی لرستان + فیلم

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • لر

  عزیزان تمدن لرها بیش از سه هزار سال است.
  هیچوقت دین حکومتی هم نداشتن.

  اگر دنبال بی حیایی می گردید به دانشگاه ها و خیابان های شهرهای بزرگ سر بزنید.

  دین خدا رو فقط دست مایه ی امیال سیاسی کردن گناه نابخشودنی ایه.

  خوشبختانه در همه ی برنامه های لری زن ها و مردها با هم دست می گیرند و می بازند.

  رقص برای فرهنگ شماست. نه فرهنگ لر.

  زنان ما نماد عزت و حیا هستن و اگر عده ای امروز خارج از حد کاری میکنند این هم دست پخت شماست.

  خدا از تقصیر کسانی که بلای بی حیایی اجتماعی و سیاسی رابر سر ما آوردند نگذرد.

  اقامحمدی کاش در سیستم نظامی گری اش می ماند..<

نظرات