رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به افزایش تولیدات نفتی برخی کشورهای خاص خواستار کاهش خرید نفت و محصولات نفتی از ایران شد

رئیس‌جمهوری آمریکا محدودیت‌های یکجانبه برای خرید نفت و محصولات نفتی علیه ایران را تمدید کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا در یک فرمان اجرایی که دفتر مطبوعاتی کاخ سفید منتشر کرده خاطرنشان می‌کند که "شرایط اقتصادی جهان و افزایش تولیدات نفتی برخی کشورهای خاص و ظرفیت‌های نفتی اضافه در دنیا" به وی اجازه اتخاذ این تصمیم جدید را داده است.

 پیش از این، تولید اضافه نفت توسط عربستان سعودی که از متحدان اصلی آمریکا در خاورمیانه به شمار می‌‌رود به کاهش بهای این محصول در بازارهای جهانی منجر شده بود.

 در بیانیه روز سه‌شنبه رئیس‌جمهوری آمریکا آمده است: "عرضه نفت و محصولات نفتی از جانب کشورهایی غیر از ایران به اندازه‌ای هست که بتوان میزان خریدهای نفتی و محصولات نفتی از ایران را به طرز محسوسی کاهش داد."

اوباما علاوه بر این بر ممنوعیت مبادلات مالی با ایران و جریمه شرکت‌های خاطی از این مقررات واشنگتن تأکید کرده است. آمریکا شرکت‌های خارجی را از هر گونه مبادله با موسسات مالی ایران منع کرده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات