سه زن در اقدامات موازی در نقش پرستار خانگی و نظافتچی به خانه طعمه‌هایشان نفوذ می‌کردند تا دسیسه‌هایشان را به مرحله اجرا درآورند.

به گزارش لرستان خبر به نقل از ایران، سه زن در اقدامات موازی در نقش پرستار خانگی و نظافتچی به خانه طعمه‌هایشان نفوذ می‌کردند تا دسیسه‌هایشان را به مرحله اجرا درآورند.

 

 

زن نظافتچی

 

روز پنجم بهمن ماه سال گذشته مردی نزد مأموران کلانتری 129 جامی ادعا کرد زنی در نقش نظافتچی به خانه وی رفت و آمد داشته‌ و به سرقت طلا و جواهرات که دو نیم ست طلا، گوشواره و چندین گوشواره طلا بوده، دست زده است. وقتی مأموران پایگاه 8 پلیس آگاهی تهران برای ردیابی این زن سارق وارد عمل شدند با انجام چهره‌نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان قدیمی موفق به شناسایی زن تبهکار به نام مریم 45 ساله شدند که بارها به خاطر سرقت و مواد افیونی به زندان افتاده است. کارآگاهان با مراجعه به خانه مریم در تهرانپارس از صاحبخانه‌اش شنیدند وی را به خاطر دزد بودن از خانه بیرون انداخته است. صاحبخانه مریم گفت: پس از آنکه متوجه شدم مریم از داخل خانه من سرقت کرده است بلافاصله او را از خانه‌‌ام بیرون انداختم. کارآگاهان در این سری از تحقیقات پی بردند که مریم همیشه سوار بر خودروی سفیدرنگی بوده و در تهرانپارس تردد دارد. بدین ترتیب پاتوق‌های این زن شناسایی شد تا اینکه در خیابان 196 شرقی به دام افتاد. مریم در بازجویی‌ها پذیرفت در نقش نظافتچی به خانه طعمه‌هایش نفوذ کرده و به سرقت دست می‌زد و با فروش ارزان قیمت جواهرات پول برای خرید موادمخدر خود تأمین می‌کرد.

 

 

زن چاقوکش

 

در روز 8 اسفندماه سال گذشته زنی نزد مأموران کلانتری 112 ابوسعید ادعا کرد نظافتچی خانه‌اش که زنی مسن بود از وی زورگیری کرده و طلا و جواهراتش را به سرقت برده است. این زن به مأموران پایگاه 8 پلیس آگاهی تهران گفت: چندی پیش از طریق یکی از همسایگان، این زن نظافتچی به من معرفی شد. من نیز به خاطر سن بالای وی با او تماس گرفته و وی روز 7 اسفندماه به خانه‌ام واقع در خیابان ولیعصر آمد. ساعتی از حضور وی در داخل خانه نگذشته بود که درخصوص اعضای خانواده از من سؤالاتی کرد و من نیز در صحبت‌های خود گفتم که به تنهایی زندگی می‌کنم. ساعت 5/8 شب بود وقتی این زن متوجه شد در خانه‌ام طلا و جواهرات دارم با چاقو به من حمله کرد و با تهدید مرا مجبور کرد که محل نگهداری طلا و جواهرات را به او نشان دهم. من نیز که در آن لحظه بسیار ترسیده و از لحاظ قدرت بدنی نیز قادر به مقابله با این زن نبودم، پذیرفتم. او پس از سرقت مرا داخل یکی از اتاق‌ها زندانی کرد و گریخت. کارآگاهان با سرنخ‌هایی که داشتند پس از اقدامات اطلاعاتی رقیه 50 ساله را در میدان شهید مجردی ردیابی کردند و وی را روز 5 خردادماه سال جاری بازداشت کردند. این زن پذیرفت که پس از زورگیری، طلاها را به دو خریدار طلا و جواهرات سرقتی به ارزش 18 میلیون تومان در خیابان پیروزی فروخته است.

 

آگهی پرستار خانگی

 

روز سوم خردادماه سال جاری زنی نزد مأموران کلانتری 161 ابوذر فاش کرد که یک پرستار خانگی پول، مدارک شناسایی، طلا و جواهرات و همچنین گوشی تلفن همراه وی را به سرقت برده است.

 

 

این زن به تیم پلیسی در پایگاه هشتم گفت: از طریق آگهی یکی از روزنامه‌ها تحت عنوان «استخدام پرستار-بدون واسطه- با شماره تلفن داخل آگهی تماس گرفتم که زنی پس از گرفتن نشانی خانه‌ام نزدم آمد. چند روزی از حضور این زن جوان در خانه‌ام نگذشته بود که به خاطر نوع رفتارش به او اعتماد پیدا کرده و همین موضوع باعث شد تا درخصوص مسائل خصوصی نیز با او صحبت کنم تا اینکه یک روز متوجه سرقت پول در داخل فایل اتاق خواب شدم. موضوع پول‌ها را با این پرستار جوان مطرح کردم و او نیز ادعا کرد از ناپدید شدن پول‌ها اطلاعی ندارد اما از فردای همان روز دیگر وی به خانه‌ام نیامد تا اینکه در بازرسی بیشتر وسایل داخل خانه متوجه شدم که به جز این پول‌ها مدارک شناسایی، طلا و جواهرات و حتی گوشی تلفن همراهم به سرقت رفته است. با آغاز تحقیقات، کارآگاهان موفق به شناسایی سرقت‌های دیگر این پرستار زن در خیابان‌های ولیعصر، انقلاب و آزادی شدند که با دیدن آگهی در دام زن تبهکار افتاده بودند. پس از چهره‌نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، کارآگاهان موفق به شناسایی زنی به نام سمیرا شدند که به خاطر سرقت بارها به زندان افتاده بود. مخفیگاه سمیرا در میدان حر شناسایی شد و وی روز 4 خردادماه به دام افتاد و سرقت‌ها را به گردن گرفت.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات