برنامه ای که برای شخص سید حسن و با هدف سوءاستفاده از بیت امام(ره) برای رسیدن به برخی اهداف خاص سیاسی ریخته شده است را میتوان با اینکه چرا آقای هاشمی اخیراً از حسن خمینی به عنوان علامه یاد کرده است؛ دنبال کرد.

پس از انتشار تهدیدی بی نام و نشان در مورد سفر سیدحسن خمینی به گرگان که رسانه های اصلاح طلب بدون هیچ سند خاصی آن را به انصار حزب الله نسبت داده اند (چه بسا اینکه، این تهدید ساختگی فقط برای بیشتر مطرح کردن سید حسن باشد) تیتر این سایت ها، با اعطای لقب آیت الله به سید حسن در مورد وی همراه شده است.

سایر سایت های استان که خط و مشی آنان قرابتی با این سایت ها دارد و ظاهرا از یک اتاق فکر دستور می گیرند مقاله ای با همین مضمون را به سید حسن خمینی اختصاص دادند تا با تیتر کردن سید حسن خمینی به هر دلیلی! سهمی در پروژه مطرح کردن و برجسته کردن سید حسن بعنوان علامه و آیت الله داشته باشند! پروژه ای که طراح آن اشخاص دیگری هستند و برنامه ای که در سر دارند بسیار فراتر از بازی های سیاسی این روزهای اعتدال و اصلاحات و ... است.

برنامه ای که برای شخص سید حسن و با هدف سوءاستفاده از بیت امام(ره) برای رسیدن به برخی اهداف خاص سیاسی ریخته شده است را میتوان با اینکه چرا آقای هاشمی اخیراً از حسن خمینی به عنوان علامه یاد کرده است؛ دنبال کرد.

شاید این پیش‌بینی درست از آب در نیاید و شاید هم برای این که درست از آب در نیاید، شخصیت‌های مورد اشاره در آن، تغییر وضعیت بدهند. ولی در هر دو صورت، مبانی و دلایلی که این پیش‌بینی را پیش کشیده و داشته‌هایی که به این برداشت انجامیده از ضریب صحت بالایی برخوردار است... این پیش‌بینی را میتوان با دو محور دنبال کرد:

1.آقای هاشمی به خوبی می‌داند که پایگاه مردمی قابل توجهی ندارد و به ناچار نیاز به چهره ای جوان دارد که محبوبیت زیادی در بین اقشار مختلف مردم داشته باشد و چه کسی بهتر از خمینی جوان که یادگار امام است.

2.جریان اصلاحات سابقه زیادی در آیت الله سازی دارد .از آخرین این موارد مطرح کردن بیات زنجانی بعنوان آیت الله و مرجع تقلید بود که پس ار فتنه88 رخ داد. پس از انقلاب اسلامی افراد زیادی بودند که با هزینه پولهای کلان و باج به روزنامه ها و سایت های زنجیره ای خود را آیت الله نامیدند و البته هیچگاه نتوانستند مشروعیت در این راستا برای خود را جلب کنند و مقبولیت عمومی داشته باشند. فلذا شایسته است که شخص سید حسن خمینی با اتخاذ موضع شایسته پاسخ درخوری به این جریان سازی های گزاف بدهند. منبع:‌برهان

انتهای پیام

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات