طالقانی در رابطه با مظلومیت مردم یمن گفت: اعتبار من اهمیت ندارد. مهم این است که انسان هایی در گوشه ای از دنیا دارند آزار می بینند و به همین دلیل من نمی توانم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشم.

به گزارش لرستان خبر به فرهنگ نیوز ، رییس سابق فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و پیشکسوت کشتی ایران گفت که مردم ایران، نمی توانند در برابر ظلم ساکت بمانند. محمدرضا طالقانی، با حالتی تأثربرانگیز گفت: به خاطر کمبود امکانات برای درمان یک کودک یمنی تا صبح گریه کرده است.

 

 

فرهنگ نیوز: اگر یک نفر به ناحق بزند توی گوش شما یا یکی از اعضای خانواده تان، چه کار می کنید؟

 

در دین ما آمده است که باید با آرامش برخورد کنیم و نباید خدایی ناکرده کاری را انجام بدهیم که باعث دلخوری دیگران شویم. در آیین ما معمولا به بخشش توصیه شده است ولی واقعیت این است که اگر ببینم کسی با ناجوانمردی کاری را انجام می دهد باید جلوی او را بگیرم. به هرحال نباید اجازه داد چنین افرادی بتوانند به ما ظلم کنند.

 

فرهنگ نیوز: چقدر آدم بی تفاوتی هستید؟ چقدر آدم حساسی هستید؟

نه، من آدم احساسی هستم و معمولا کوچکترین اتفاقی که می افتد حسابی مرا به هم می ریزد و ممکن است تا هفته ها به آن فکر کنم. من فردی احساسی هستم و نمی توانم در مورد موضوع های مختلف به سادگی عبور کنم.

 

فرهنگ نیوز: اگر سر راه تان، ظلمی را ببینید، مظلومی را ببینید، چه کار می کنید؟

مطمئنا تلاش می کنم با آن مبارزه کنم. این را هم باید بگویم که مردم ایران اصلا دنبال جنگ و اینطور مسائل نیستند. ولی وقتی ظلمی را می بینند نمی توانند ساکت بنشینند و معمولا با این موضوع مقابله می کنند.

 

فرهنگ نیوز: آخرین باری که به مردم یمن فکر کردید، کی بود؟ اصلاً به آنها فکر می کنید؟

من خیلی دوست ندارم به جنگ فکر کنم و بیشتر باید به صلح و اینطور مسائل فکر کرد ولی به هرحال وقتی تلویزیون این طور صحنه ها را نشان می دهد انسان واقعا متاثر می شود.

 

فرهنگ نیوز: تا حالا تصویری از شهدای یمنی و مشکلات آب و غذا و دارو و ... مردم این کشور مشاهده کرده اید؟

 

بله، من چند روز پیش دیدم که به دلیل کمبود امکانات سر یکی از کودکان یمنی را دارند بدون بی هوشی  بخیه می زنند، باور کنید وقتی این صحنه را دیدم تا صبح گریه می کردم.

فرهنگ نیوز: تا کجا حاضرید به مردم مظلوم یمن کمک کنید؟

من هر کمکی از دستم بر می آید دریغ نمی کنم.

 

فرهنگ نیوز: حاضرید از اعتبارتان، برای این مردم مظلوم خرج کنید یا فکر می کنید برای اعتبارتان، خوب نیست؟

 

اعتبار من اهمیت ندارد. مهم این است که انسان هایی در گوشه ای از دنیا دارند آزار می بینند و به همین دلیل من نمی توانم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشم.

فرهنگ نیوز:چرا بخش قلیلی از جامعه هنری ما، نسبت به کوچکترین ناعدالتی در غرب، سریع موضع گیری می کند ولی نسبت به این همه کشتار در خاورمیانه و مخصوصا یمن، بی تفاوت است؟

 

من اهل شعار نیستم و نمی توانم در مورد این موضوع نظر بدهم ولی فقط می توانم این را بگویم که ظلم در هیچ کجای دنیا کار درستی نیست و همه باید آن را محکوم کنند.

 

فرهنگ نیوز:عده ای از هنرمندان، ورزشکاران و... در حمایت از مردم مظلوم یمن، کمپینی به نام «من یمنی هستم» در شبکه ای اجتماعی و فضای مجازی به راه انداخته اند، آیا شما نیز به این کمپین می پیوندید؟

بله، با کمال میل این کار را می کنم.

 

انتهای پیام/

 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات