یکی از اسناد فاش شده توسط ویکی لیکس از وزارت خارجه عربستان درباره واکنش عجیب و هراسناک مسوولان سعودی نسبت به بیان جمله ای ساده از سوی محمد العریفی از مبلغان سعودی، در یک گردهمایی است.

به گزارش لرستان خبر، در تلگراف محمد بن سعود بن خالد قائم مقام وزارت امور داده ها و فناوری عربستان به خالد بن سعود آل سعود دستیار وزیر خارجه این کشور که سایت ویکی لیکس آن را فاش کرده، آمده است که محمد العریفی در یکی از سخنرانی های خود از این جمله که "مردم خواهان باز شدن درها هستند" استفاده کرده است.

 

 

محمد بن سعود بن خالد در تلگراف خود خطاب به خالد بن سعود آل سعود آورده است: یک نسخه لوح فشرده سخنرانی محمد العریفی در گردهمایی جوانان الخبر را خدمت شما ارسال می کنم که در آن عبارت "مردم خواهان گشودن درها هستند" بیان شده است. شایان ذکر است که بیش از 800 هزار نفر العریفی را در شبکه تویتر دنبال می کنند.

 

 

محمد العریفی در یکی از سخنرانی های خود در سال 2012 میلادی خواهان وارد کردن جوانان به سالنی شد که گنجایش آنها را نداشت و پشت درهای بسته مانده بودند و از عبارت "مردم خواهان گشودن درها هستند" استفاده کرد و افزود: ظاهر ما مثل کسانی نیست که به زندان بیفتند. این سخن العریفی باعث خنده حضار در سالن شد.

 

 

العریفی دو بار بازداشت شده است که نخستین بار به مدت چند روز در نیمه سال 2013 و دومین بار در اواخر ماه گذشته به مدت بیش از یک ماه در بازداشت بود؛ بدون اینکه علت اصلی بازداشت او روشن شود.

 

 

"محمد بن عبدالرحمن العریفی" مبلغ و عالم جوان سعودی است که در 15 جولای 1970 در شهر دمام واقع در استان شرقی عربستان به دنیا آمد. گفته می ‌شود که موضوع "جهاد نکاح" اولین بار با فتوای او شروع شده است. منبع:العالم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات