نماینده مردم سیرم در مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده هسته ای در وین خواست به هیچ عنوان به آمریکا و همپیمانش اعتماد نکنند و بدانند مقصر اصلی هرگونه شکستی در مذاکرات، آمریکا است.

سکینه عمرانی در گفت و گو با لرستان خبر با اشاره به غیر اعتماد بودن آمریکا و هم پیمانانش اظهار داشت:  با توجه به اینکه آمریکا در عمل در طول حیاتش و در برخورد با سایر کشورها از جمله ایران ثابت کرده به هیچ قول و قراری پایبند نیست الا منافع خود و اسرائیل ، لازم است به گونه ائی حرکت کرد که بعدها از سوی آیندگان مورد شماتت قرار نگیریم.

 

نماینده مردم سیرم در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس اظهار داشت: هر توافقی که قرار است دست یابیم باید به گونه ائی باشد که برای آمریکائی ها هم الزام آور باشد و ما نیز پس از صرف این همه وقت و هزینه چیزی را بدست بیاوریم.

 

وی در رأس خواسته های ما از آمریکا و همپیمانش  لغو تحریم های ظالمانه علیه کشور ایران را خواستار شد و افزود: به رسمیت شناختن  حق فعالیت صلح آمیز هسته ائی ایران بر اساس معاهده ان پی تی و بویژه حق تحقیق و توسعه از دیگر خواسته های مهم ماست.

 

عمرانی ادامه داد: توافقی که بر اساس آن ما فقط یک مقدار داده داشته باشیم و بر اساس آن بهره و ستانده ائی نداشته باشیم این نمی تواند توافق خوبی لحاظ شود و مورد حمایت و قبول مردم این باشد و ما توافقی که در آن صرفا ً از دست داده داشته باشیم نمی خواهیم و اصولا ً ملت آن را قبول نمی کند و به عبارتی این توافق عین توافق بد است که قطعا ً همه ایران اسلامی به مخالفت با آن خواهد پرداخت.

 

 وی با یادآوری این نکته که تیم هسته ای در مسیر دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب و حقوق حقه ملت ایران گام بردارد و همه ارکان نظان و ملت پشتیبان آنها هستند، اظهار داشت: معتقدم تیم مذاکره کننده باید همچنان بر اصولی که مردم ایران از آنها مطالبه کرده اند و رهبر معظم نیز بارها بر این اصول پافشاری کرده اند، ایستادگی کند.

 

عمرانی پیامد هرگونه شکست در این مذاکرات را متوجه آمریکا،رژیم جعلی اسرائیل و همپیمانان غربی اش دانست و افزود: قطعا ً زیاده خواهی غرب و در رأس آن آمریکا باعث شکست مذاکرات خواهد شد ،

 

وی تصریح کرد: ما چیزی جز حقمان آنهم در چارچوب معاهده ان پی تی نمی خواهیم و این هیچگونه زیادی خواهی در آن نیست کما اینکه در مذاکرات قبلی ما حسن نیت مان را نشان دادیم و به آنها پایبند ماندیم هرچند در همان مذاکرات نیز غربی ها عدم صداقتشان را به اثبات رساندند. بهر حال در این مذاکرات هم اگر به نتیجه نرسیم بلا شک آمریکا و اسرائیل مقصر اصلی هستند و به نظر می رسد دنیا نیز این مهم را درک کرده باشد.

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات