محمدحسین رجبی دوانی اشاره به برخی اظهارات مسئولان دولتی گفت: در یک سال و چند ماه اخیر برخی مسئولین در ارتباط با توجیه سیاست های خود، از زبان اهل بیت(ع) مایه گذاشتند، من بر خودم دیدم حقیقت را بازگو کنم؛ البته ما دعا می کنیم هر دولتی که روی کار است موفق باشد و بتواند به نظام مقدس، ولایت و مردم خدمت گذاری کند.

وی با بیان اینکه صلح امام حسن(ع) قابل قیاس با امروز نیست، گفت: امام قصد صلح با معاویه نداشت. ما حق نداریم برای توجیه سیاست اهل بیت را خرج کنیم. هدف امام مبارزه با دشمن بود ولی وقتی اطرافیانش خیانت می کنند امام نمی تواند اهدافش را پیش ببرد. امام با لشکریانش که شیرازه اش از هم پاشیده، مثلا از خود لشکر کسانی بودند که به امام حمله کردند، سخنرانی اش را قطع کردند. گفتند مانند پدرش کافر شده، یکی با شمشیر ضربه ای به امام زد و با همان جراحت امام می آِید خطاب به مردم اتمام حجت کند. امام می گوید : مردم من می توانم خودم را نجات دهم.

رجبی دوانی اظهار داشت: حالا معاویه مانند آمریکا صلح طلب شده! معاویه به امام پیشنهاد می کند که کنار بکشد.امام بیاستد یا به دست معاویه کشته می شود یا به دست لشکر. معاویه می خواست کاری که پدرش با جاهلیت نتوانست انجام دهد خود انجام دهد و معاویه را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت. امام گفت من می دانم اگر پیشنهاد صلح را بپذیرید تحقیرتان می کنند و اگر رضای خدا و مرگ با عزت را می طلبید بجنگید.

وی با بیان اینکه با این شرایط آیا اکنون ما در موقعیت امام حسن هستیم؟ ادامه داد: من  غبطه می خورم به حال شما جوانان. من به فرموده حضرت آقا ایمان آوردم که اگر خطری نظام را تهدید کند، جوانان این نسل بهتر از جوانان انقلاب دفاع خواهند کرد اما با خودم می گفتم که این جوانانی که تحت تاثیر ماهواره اند بهتر از آن دوره اند؟ اما بعدها دیدم که جوانانی مثل شما چنان عاشق ولایت هستید که من به شما غبطه می خورم.

رجبی دوانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری اگرچه به ظاهر با مردم حشر و نشر نزدیکی ندارد اما با دل های مردم آشناست. آن جانباز قطع نخایی را دیدید که چطور عاشقانه می خواست خود را در راه ولایت فدا کند.

وی ادامه داد: با این واقعیت ها آیا دوره امام حسن شباهتی به دوران الان دارد؟ دورانی که حتی همسر او هم از او رویگردان است! کجا این مردم آن مردم هستند؟

این استاد دانشگاه گفت: امام حسین توبه حر را پذیرفت . حر راه را برای امام حسین بسته و اوست که امام را در کربلا مجبور به فرود می کند اما رگه ای از جوانمردی داشت و وقتی سخنان امام را شنید ایمان آورد. حر انتظار داشت که جوابی در برابر امام بدهند. سرانش اما جواب نداشتند. پس به مظلومیت امام پی برد و نتوانست نامردی سران شرک را تحمل کند. توبه کرد. در های توبه به روی همگان باز است. پس از توبه به مبارزه با سران شرک شتافت و شهید شد. حالا سران فتنه را با حر مقایسه می کنید؟! فردی را که به رهبر نامه نوشت و رهبری را تهدید کرد با حر مقایسه می کنید؟!

رجبی دوانی ادامه داد: انتخابات یک امتحان بود.خیانتی که به نظام و ولایت کردند جبران ناپذیر است. اینان آمریکا را امیدوار کردند. آنانی که منافقان و سلطنت طلبان از آن ها حمایت کردند، به هیچ وجه این تشبیهات قابل پذیرش نیست.

رجبی دوانی اظهار داشت: رییس جمهور آمده است و مطرح می کند که امام حسین دنبال مذاکره بود، این زمانی است که برای طرف شان قائل باشد. اگر با عمر سعد صحبت می کند نه که بخواهد به تفاهم برسد بلکه امام از او خواست لشکر را رها کند و به او بپیوندد تا به یزید برسد نه که بازی برد برد داشته باشد. ابدا قابل قیاس نیست. ما حق نداریم چیزی که در سیره معصومان نبوده بیان کنیم. اگر کسی دروغی به پیامبران ببندد روزه را هم باطل می کند پس حق این کار را نداریم.

این سخنان در سیزدهمین همایش سالانه «جهاداکبر» اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در مشهد ایراد شده است.

منبع:  خبرنامه دانشجویان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات