موسوی لاری وزییر کشور دوران اصلاحات از نحوه برگزای مراسم تشیع شهدا انتقاد کرد

عبدالواحد موسوی لاری، فعال اصلاح‌طلب و وزیر کشور دولت اصلاحات اخیراً طی سخنانی در یزد گفته است: ۱۷۵ شهید وطن را می‌آورند و عده‌ای با راه‌انداختن عَلَم و کُتل پشت سر این شهدا از احساسات مردم سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش سایت حزب ندای ایرانیان، او گفته است: مخاطب این نوع رفتارها عامه مردم‌اند!

 

*عصبانیت برخی چهره‌های جریان سیاسی خاص از حضور گسترده و پرشکوه مردم در مراسم تشییع شهدای غواص، امر غیر قابل کتمانی نیست.

عصبانیتی که بلافاصله با شعار «سیاسی شدن تشییع شهدا»! از سوی آنها برملا شد و جوانان حزب‌اللهی نیز این جمله تاریخی امام راحل عظیم‌الشأن را به رخ مخالفان کشاندند که زمانی فرموده بود: «عزاداری ‌برای ‌شهیدی‌ که‌ همه‌ چیز را‌ در راه‌ اسلام‌ داده‌ یک مسئله‌ی‌ سیاسی ‌است. یک ‌مسئله‌ای ‌است‌ که‌در پیشبرد انقلاب اثر بسزا دارد.»

از سوی دیگر برخی معاریف جریان سیاسی خاص که از علم و کتل‌های تشییع شهدای غواص به هراس آمده‌اند، حاضر نیستند توضیح بدهند که چه شعاری و کدامین عَلَمی می‌بایست در این مراسم تشییع سر داده می‌شد و بالا می‌رفت؟!

آیا جز این بود که این ابدان پاک برای احقاق حقوق ملت، مقاومانه به شهادت رسیده بودند و آیا جز این بود که ایادی استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا مسئول شهادت این جوانان وطن بودند؟!

چه انتظاری از مشایعت کنندگان بود که با دیدن ابدان شهدایشان پیرامون مقاومت و نفی تسلیم شعار ندهند؟!

از سوی دیگر باید اشاره کرد که منظور موسوی لاری از اینکه مخاطب این نوع رفتارها عامه مردم‌اند دقیقاً مشخص نیست و البته در بادی امر نیز با توجه به فحاشی‌های مکرر جریان خاص به قاطبه مردم (که موارد آن در بسته‌های قبلی گزارش تحلیلی مورد اشاره قرار گرفته است) صورت خوشی از این سخن به ذهن متبادر نمی‌شود.

قابل بیان است که ما همه عامه‌ی مردمیم و حتی همین شهدای غواص هم جزئی از عامه‌ی مردم‌اند.

معلوم نیست عامه‌ی مردم بودن چه بدی دارد که موسوی لاری بیان می‌کند مخاطب آن علم و کتل‌های عامه‌ی مردم‌اند؟!

و اساساً مگر آن علم و کتل‌ها نیز همراه با تابوت‌های شهدا، جز بر اکتاف عامه‌ی همین مردم به اهتزاز درآمده بودند؟!

گفتن است کسانی از جریان سیاسی خاص که پس از تشییع چند صد نفره یک خواننده جوان تا به آنجا پیش رفتند که حتی فرمان فشار به نظام را با کپی برداری از حضور خیابانی همان تشییع نیز از زبان حجاریان صادر کردند؛ اکنون و در جریان تشییع باشکوه شهدای غواص توسط مردم در بهت و حیرانی فرو رفته و همه حتی «عامه‌ی مردم» را در این تشییع میلیونی مقصر می‌دانند.

 

منبع فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات