"بزرگ‌تر و کوچک‌تر بودن سنی ملاک نیست‌، همه باید تابع ولی فقیه باشند"

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد صریح از مصاحبه اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چرا افرادی که در دوره طاغوت ولایت فقیه را قبول داشته اند امروز سخن دیگری‌ می‌گویند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سیدعلی شفیعی ظهر امروز در جمع مردم عزادار اهواز به مناسبت روز شهادت امیرالمومنین(ع) با اشاره به برنامه اسلام برای مدیریت جامعه اظهار داشت: پس از پیامبر و ائمه اطهار، اکنون که در دوره غیبت امام معصوم هستیم اقرب الافراد در جامعه به اهل بیت و ائمه، فقها هستند چرا که سال‌هاست در علوم دینی تحصیل کرده‌اند و به ائمه اطهار نزدیک شده‌اند.

 

وی افزود: این جمله از امام خمینی(ره) که فرمودند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است اشاره به همین موضوع می‌کند، چرا که بر اساس مفاهیم دین اسلام در زمان غیبت ریاست جامعه با ولی فقیه است و البته این به غیر از مواردی مانند وحی است که مختص پیامبر است.

 

امروز همگان آثار مدیریت رهبر انقلاب را تصدیق می‌کنند

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه امام(ره) در نجف و در ابتدای کتاب ولایت فقیه مطرح کردند که تصور ولایت فقیه مساوی تصدیق آن است، را امروز همه قبول کرده اند، چرا که آثار مدیریت و رهبری امام و مقام معظم رهبری را مشاهده کرده‌اند.

 

وی تاکید کرد: امروز بیگانگان نیز که مدیریت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را دیده‌اند به این مسئوله واقف شده‌اند.

 

آیت الله شفیعی در تبیین جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی گفت:مشکلی که امروز داریم این است که گاهی مسائل شرعی و دینی به خاطر مسائل سیاسی به گونه‌ای دیگر طرح می‌شود، مثلا برخی حکومت ولایت فقیه را با حکومت های اطراف ما که در آن‌ها افرادی با عناوین امیر و پادشاه و رئیس جمهور حکومت می‌کنند مقایسه می‌کنند. که این شیوه راه به جایی نمی برد.

 

وی تاکید: باید صراحتا تاکید کنیم ولی فقیه و مجتهد جامع الشرایط باید حاکمیت جامعه را بر عهده داشته باشند.

 

تحریم سلاح هسته‌ای توسط رهبر انقلاب مسئله‌ای فقهی است نه سیاسی

 

عضو خبرگان رهبری با انتقاد به موارد مطرح شده در مصاحبه اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با روزنامه الوفاق و گفت: ایشان تعبیر کرده که ما بمب اتم را تحریم کردیم. در حالیکه این رهبر انقلاب و ولی فقیه بودند که بمب اتم را تحریم کردند و باید دقت کنیم این بحث‌ها سیاسی نیست بلکه یک بحث فقهی است.

 

وی افزود: مرحوم شیخ انصاری در مکاسب محرمه این مسائل را مطرح کرده است و نظر آقا از نظر فقهی این است چرا که این موضوع یک مسئله فقهی است.

 

وی تاکید کرد: همه باید از ولایت فقیه تبعیت کنند اعم از اینکه از نظر سنی کوچکتر یا بزرگتر باشند.

 

وی با اشاره به متن مصاحبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در کل مصاحبه ایشان یک کلمه ولایت وجود ندارد و به قول حضرت آیت الله بهبهانی الکلام صفت المتکلم.

 

آیت الله شفیعی با اشاره به جایگاه ولایت فقیه گفت: باید ولایت فقیه را به عنوان ریاست جامعه و نائب امام زمان (عج) بپذیریم، بنده در سن و سالی نیستم که بخواهم شعار تنها بدهم و براساس مستندات سخن می‌گویم.

 

وی تاکید کرد: همانطور که در صورت حضور امام زمان(عج) ایشان نفر اول در جامعه ما و جهان بودند الان این نقش بر عهده مقام معظم رهبری است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: چرا افرادی که در دوره طاغوت ولایت فقیه را قبول داشته اند و بر این اساس کار کرده‌اند امروز با پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی و ولی فقیه ،سخن دیگری می‌گویند.

 

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه اهواز گفت: با توجه به مباحثی که در حوزه علم حدیث هست، به نظر ما بهترین راه اثبات ولایت فقیه علم کلام و طرح مباحث عقلی است.

 

وی تاکید کرد: تا امروز برخی از ابعاد ولایت فقیه برای مردم مشخص شده و در آینده ابعاد دیگری از ولایت فقیه مشخص می‌شود. منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات