روز قدس و پاسداشت آن، فرصتی مغتنم برای به پاخاستن در برابر منافقین و اسرائیل به عنوان سرکرده آنها و نیز ارتقای قضیه فلسطین در جهان اسلام و تأکید دوباره بر اسارت برادرانمان در سرزمین مقدس بیت المقدس و لزوم آزادی آنها خواهد بود.

به گزارش لرستان خبر، حضرت امام خمینی(ره) در روز 16 مرداد 1358 مصادف با سیزدهم ماه مبارک رمضان پیام مهمی را در خصوص روز قدس صادر کردند و در آن عموم مسلمین را به برگزاری روز قدس دعوت کردند. اکنون بعد از گذشت حدود 36 سال از صدور فرمان این مرد الهی، همه ساله در کشورهای مختلف شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر این روز هستیم که گواه صادقی است بر اینکه مسلمانان و مستضعفین جهان پیام حضرت امام خمینی (ره) را درک کرده‌اند و برای آزادی قدس به میدان آمده‌‏اند. با وجود این، به نظر می‏رسد بیش از آنکه ما آزادکنندگان قدس شمرده شویم این قدس است که ما را آزاد خواهد کرد. این باور بخشی از رسالت قدس است که حضرت امام به شیوه خود بر آن اهتمام فرمودند: «روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند. در مقابل ابرقدرت‌هاست. روزی که باید مستضعفین مجهز شوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند و منافقین آنهایی که با ابرقدرت‌ها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسراییل دوستی در این روز بی‌تفاوت هستند یا ملت‌ها را نمی‌گذارند که تظاهرکنند. روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود باید ملت‌های مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین.»

باور به وحدت حول محور قدس، به مثابه آزادی امت اسلام و مستضعفین جهان از یوغ استکبار به روشنی در کلام امام، پدیدار است همانگونه که اهمیت به پاخاستن در برابر منافقین در این بیانات به روشنی بازتاب یافته است. به ویژه آنکه وقایع کنونی، نشانه بارز مانع‌‏تراشی منافقین بر سر راه آزادی قدس و رهایی ملت فلسطین است.
 
حضرت امام با تأکید بر نقش منافقین که در پس پرده با اسراییل ارتباط دارند و داعیه اسلام می‏کنند، تهدید روزافزون آنها را هشدار می‏‌دهند. مسئله‌‏ای که در حال حاضر گریبان‏گیر قضیه فلسطین به عنوان پاره تن اسلام شده است. امروزه سعودی‏ها در کالبد منافقین درآمده و در راستای منافع خود بر سر فلسطین چانه‌‏زنی می‏کنند. سعودی‌ها بارها و بارها  نشان داده اند که با آرمان‌های قدس و فلسطین قرابتی ندارند و در پشت پرده وارد بده و بستان‌ با رژیم کودک کش شده‌‏اند اگرچه در ظاهر ادعای رهبری جهان اسلام را می‌کنند. از این روست که به جای اینکه خادم حرمین شریفین بمب‌های خود را بر سر اسراییل بکوبد، بر سر مردم یمن می‌ریزد که در سال گذشته در دفاع از مقاومت در جنگ 51 روزه یکی از بزرگترین راهپیمایی‌های تاریخ را در حمایت از جنگ 51 روزه غزه انجام دادند.
 
این در حالی است که تکفیری‏‌ها نیز به یاری سعودی آمده‏‌اند و منطقه را برای اسرائیل بیش از پیش امن کرده اند.  گروه‌هایی که به دنبال خلافت و دولت  تکفیری خود هستند هنوز اسراییل را به عنوان دشمن شماره یک خود نمی‌دانند و به جای آن برادرکشی و امت اسلام را هدف حملات خود کرده اند. آنها اگرچه نام اسلام را بر زبان جاری می کنند اما  فارغ از اتمام آموزه های اسلام، جیره‌خوار رژیم صهیونیستی شده و بخشی از امکانات و خدمات خود را به طور مستقیم از این رژیم دریافت می‌کنند. آنها در جنگ 51 روزه غزه حتی یک بیانیه ساده در حمایت از مردم مظلوم فلسطین صادر نکردند و جنگ با اسرائیل در منافع زمینی آنها جایگاهی ندارد.
 
 
 
مصداق های امروز، کلام حضرت امام در مورد منافقین و توطئه های دشمنان را به خوبی به اثبات می رساند. منافقین در یاری تنگاتنگ با صهیونیست ها تلاش دارند  اسراییل را در یک حاشیه امنی قرار داده و حساسیت جامعه بین‌الملل و امت اسلامی را از قضیه فلسطین کم کنند و نگاه‌ها را متوجه مسئله‌ای غیر از مسئله فلسطین کند. اگرچه آنها تا حدودی در این امر موفق شده اند اما روز قدس و پاسداشت آن، فرصتی مغتنم برای به پاخاستن در برابر منافقین و اسرائیل به عنوان سرکرده آنها و نیز ارتقای قضیه فلسطین در جهان اسلام و تأکید دوباره بر اسارت برادرانمان در سرزمین مقدس بیت المقدس و لزوم آزادی آنها خواهد بود. منبع: فارس
 

انتهای پیام

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات