فرمانده مرزبانی خبر داد

فرمانده مرزبانی کشور گفت: یک تیم تروریستی که با هدف ایجاد ناامنی و اقدامات خرابکارانه قصد ورود به استان سیستان و بلوچستان را داشتند، شب گذشته توسط مرزبانان دستگیر شدند.

سردار قاسم رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در زاهدان، با بیان اینکه نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی با اطلاع از قصد گروهی تروریست اقدامات لازم را برای قلع و قمع آنان آغاز کردند، اظهار داشت: نیروهای مرزبانی عصر روز گذشته عازم منطقه مرزی میرجاوه که تروریست‌ها قصد ورود از مرزهای این منطقه به داخل کشور را داشتند، شدند.

 

وی افزود: نیروهای مرزبانی ساعت یک بامداد هنگامی که تروریست‌ها قصد ورود به منطقه را داشتند با آنان درگیر شدند، در این درگیری که دو ساعت به‌طول انجامید تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و سه نفر دستگیر شدند که یک نفر از آنان زخمی است.

 

فرمانده مرزبانی کشور خاطرنشان کرد: مقادیر زیادی سلاح و مهمات از جمله سه قبضه اسلحه و مقداری مواد منفجره و 140 عدد چاشنی صوتی، نوری و زمانی در این درگیری از تروریست‌ها کشف شد.

 

وی با بیان اینکه براساس اعتراف دستگیرشدگان، تروریست‌ها قرار بود در شهرهای داخلی کشور به‌ویژه زاهدان، کرمان و بم اقدامات انفجاری و تروریستی انجام دهند، تصریح کرد: در این درگیری یک نفر از مرزبانان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

سردار رضایی همچنین در ادامه سخنانش با بیان اینکه ناامنی کشورهای ما از سوی آمریکا و استکبار است، آن‌ها می‎خواهند امنیت رژیم صهیونیستی تأمین کنند، گفت: بیش از 70 گروه شرور و مشخص شده را در پاکستان شناسایی کردیم، حتی محل آن‌ها را به‌مقامات پاکستان اعلام کردیم، انتظار داریم پاکستان حق همسایگی را ادا کند و همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد. منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات