مراسم راهپیمایی و بزرگداشت روز قدس، روز گذشته در تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار شد. راهپیمایی که متأثر از حوادث منطقه ازجمله یمن، داعش و البته موضوع هسته‌ای ایران بود. به‌طوری‌که مقامات لشکری و کشوری و فعالان سیاسی شرکت‌کننده در این راهپیمایی بیش‌ازپیش درباره پرونده هسته‌ای ایران سخنرانی کردند.

 

 رسانه های اصلاح طلب به روال سال های گذشته پوششی ضعیف از  مراسم  روز قدس داشتند،پوششی که بیشتر اجبار گونه و جهت رعایت عرف رسانه ای بود.

 

نکته مهم این پوشش در این است که محوریت گزارش از حضور شخصیت ها و مسئولین  در این راهپیمایی چهره های اصلاح طلب است و به نوعی برداشت دلبخواهانه از این حضور مردم.

 

شرق در یادداشتی با عنوان "راهپیمایی روز قدس با چاشنی هسته‌ای"  ضمن گزارشی از حضور مسئولان دولتی و سران نظام دراین تظاهرات آن را بیشتر متاثر از فضای موضوع مذاکرات هسته ایی دانسته و خواسته و شعار اصلی مردم را حمایت از مذاکره کنندگان القا کرده است.

 

روزنامه شرق

آرمان هم در یادداشت " تجلی همدلی و همزبانی" ضمن درج سخنان مسئولین، فضای اصلی این راهپیمایی عظیم را در تایید حرکت مذاکره کنندگان تفسیر کرده است.

آرمان

روزنامه ابتکار هم با تیتر "روزی که همه آمدند" راهپیمایی امسال را دارای رنگ و بوی هسته ایی دانست. ابتکار هم چنین در اقدامی عجیب در این گزارش به ثمرات رفع تحریم ها پرداخته و هم چنین عوارض ناشی از نگرش اقتصادی به محیط زیست را بررسی کرده است.

روزنامه ابتکار

آفتاب یزد اما در این میان کامل ترین و البته با ربط ترین گزارش پیرامون این تظاهرات را با تیتر " بانگ حمایت از دیپلمات های هسته ای طنین انداز شد" ارائه کرده است. درج سخنان روسای قوا و سایر مسئولین نظام نیز جزو بخش های اولیه این یادداشت است.

خبرگزاری های وابسته به اصلاح طلبان هم در اقدامی شبیه سال های گذشته پوششی بسیار گذرا و در حد یک خبر کلی از این رویداد جهانی ارائه دادند و با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از این حضور ملی خبر آن را از صفحات اصلی خود حذف کردند. بهار نیوز، عصر ایران، ندای ایرانیان و ... از جمله این خبرگزاری ها هستند.

در این میان بطور نمونه سایت اصلاح طلب عصر ایران بدون انتشار عکس یا شعارهای «ضدآمریکایی» مردم سراسر کشور، پایان اشغال فلسطین توسط اسرائیل را تنها شعار مردم در روز قدس عنوان کرد.

روزنامه عصر ایران

سایت انتخاب نیز در حرکتی معنا دار به غیر از انتشار گزینشی اظهارات فیروزآبادی و لاریجانی هیچ گزارشی از مراسم روز قدس در ستون خبرهای ویژه خود منتشر نکرده است.

 

منبع: خبرنامه دانشجویان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات