بازهم زیاده خواهی؛

نخست‌وزیر انگلیس گفته که بعد از حصول توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵، طرف غربی خواهان تغییر رفتار ایران در موضوعات مربوط به سوریه و یمن است

به گزارش لرستان خبر به  نقل از اسپوتنیک، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس امروز یکشنبه اعلام کرد که کشورهای غربی پس از توافق هسته‌ای با ایران خواستار تغییر در سیاست های ایران در خاورمیانه هستند.

 

کامرون در گفتگو با شبکه ان‌بی‌سی گفت: من دیروز با آقای روحانی صحبت کردم و گفتم که ما خواستار تغییر در نگرش ایران در موضوعاتی مانند سوریه و یمن و تروریسم در منطقه و تغییر در رفتار (ایران) هستیم.

 

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که توافق با ایران می‌تواند به این تغییر منتهی شود و بسیار بهتر از گزینه‌های جایگزین بود زیرا بدون توافق ایران قادر به دستیابی به سلاح هسته‌ای بود و این احتمال وجود داشت که کشورهای غربی اقدام نظامی در منطقه علیه ایران را آغاز کنند.

 

روزنامه نیویورک تایمز نیز امروز با اشاره به جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ در ۲۳ تیرماه نوشت: علاوه بر اینکه مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد، توافق هسته‌ای در حال تغییر پویایی‌های سیاسی در خاورمیانه است. توافق تنش شدیدی بین آمریکا و متحدان منطقه ای اش ایجاد کرده است. با این حال می‌تواند فضایی برای رسیدگی موثرتر به موضوعات گسترده تری همچون جنگ در سوریه و یمن فراهم کند.

 

به گزارش این روزنامه در طی مذاکرات، اوباما به درستی بر محدود کردن برنامه هسته ای ایران تمرکز کرد، اکنون که توافق شده است، آقای اوباما بر تشویق ایران برای اقدامات سازنده تر ایران در مسائل منطقه و نیز موضوع حقوق بشر برنامه‌ریزی می‌کند هر چند هیچ تضمینی درباره رفتار ایران در آینده وجود ندارد. در موضوعات تروریسم و موشک های بالستیک تحریم های سازمان ملل برای حفظ فشار بر ایران باقی خواهد ماند. دولت آمریکا باید برای حفظ این فشار هشیار بماند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات