استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: سلاح تحریم‌ها نمی‌تواند مانع پیشرفت ایران در عرصه‌های گوناگون علم و فناوری شود.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی شهرستان بروجرد اظهار داشت: پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران 113 ماه در سه دولت انتقال یافت تا در دولت کنونی به نتیجه رسید.

 

 

وی با بیان این‌که در دولت اصلاحات 12 ماه این مذاکرات پیگیری شد، افزود: نتیجه این مذاکرات در دولت اصلاحات امضای دو توافقنامه تهران و پاریس بود که در توافقنامه پاریس مقرر شد ایران به عضویت کشورهای تجارت جهانی درآید.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: در دولت‌های نهم و دهم نتیجه مذاکرات هسته‌ای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت ملی و اعمال و تشدید تحریم‌های نابرابر به کشور بود که ضربات سختی بر پیکره اقتصاد ایران وارد آورد.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در جریان این مذاکرات در لیست تحریم‌های سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفتند و مقاومت مردم علیه اعمال تحریم‌ها و استقامت آن‌ها در کنار تدابیر آگاهانه مقام معظم رهبری توانست به رفع بسیاری از نگرانی‌ها بینجامد.

 

بازوند با اشاره به این‌که دولت یازدهم 23 ماه به صورت مستقیم با مذاکرات هسته‌ای در سطح بین‌المللی درگیر بود، تصریح کرد: یکی از وعده‌های رئیس جمهور رفع تحریم‌ها از طریق به ثمر نشاندن مذاکرات هسته‌ای بود که با درایت مقام معظم رهبری این مهم امروز به سرانجام مطلوبی رسید.

 

وی بیان کرد: موفقیت‌های اخیر ایران در عرصه دیپلماتیک مرهون خون شهدا و به‌ویژه شهدای هسته‌ای است که با ایثار جان خود نقشه راه را برای ترسیم آینده‌ای روشن نشان دادند.

 

استاندار لرستان گفت: امروز دنیا به توانایی‌های ایران در عرصه‌های گوناگون علمی و تسلیحاتی پی برده و برای دنیا ثابت شد که همه مشکلات را با جنگ و حمله نظامی نمی‌توان ‌حل کرد و سلاح تحریم نمی‌تواند مانع پیشرفت مردم ایران شود.

 

وی افزود: به اعتراف دشمنان جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات، ایران تنها کشوری بود که توانست بدون جنگ نظامی از ذیل ماده هفت شورای امنیت خارج شده و این به معنای پیروزی در این مبارزه بود که منجر به رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران شد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات