نیروهای مردمی یکی از پادگان‌های ارتش امارات در منطقه نجران را با موشک‌های اسکاد هدف گرفته و ده‌ها تن از نظامیان اماراتی را کشته و زخمی کردند.

«ابراهیم العندی» یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا خبر داد که ارتش و نیروهای مردمی یک پادگان متعلق به ارتش امارات در منطقه مرزی وادی نجران را هدف حملات موشک‌های اسکاد قرار دادند.

 

وی افزود: در این حمله ده‌ها نفر از نظامیان ارتش امارات کشته و زخمی شدند.

 

العندی گفت: نیروهای مردمی همچنین توانستند درگیری‌ها را به خاک عربستان کشانده و مرز یمن با عربستان در منطقه وادی نجران را تحت کنترل گیرند.

 

این در حالی است که روز گذشته نیز در عملیات نظامی جنبش انصار الله یمن که در منطقه «نجران»، در جنوب غربی عربستان سعودی انجام شد، ۹ نظامی کشته شدند که ۷ نفر از آنها سعودی و ۲ نفر اماراتی بودند.

 

در این خصوص «ابو طه الکریم» یکی از رهبران جنبش انصارالله در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صنعا تصریح کرد که شماری از رزمندگان جنبش به منطقه نجران نفوذ کرده و یکی از پایگاه‌های نظامی موجود در آن را که تحت سیطره نظامیان سعودی بود، مورد حمله قرار دادند.

 

الکریم افزود: در این حمله پس از درگیری‌های شدید رخ داده بین دو طرف تعدادی از نظامیان موجود در این پایگاه کشته شدند.

 

این رهبر انصارالله تاکید کرد که رزمندگان این جنبش از کشته شدن نظامیان سعودی و اماراتی به این جهت که فاصله بین آنها اندک بود، اطمینان دارند، به گونه‌ای که آنها حتی الامکان انتقال اجساد کشته‌هایشان به پشت جبهه را هم به دلیل شدت درگیری‌ها نیافتند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات