جمعی از دانشجویان اخیرا در دیداری با آقای عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای دغدغه‌های خود را نسبت به متن برجام و توافق صورت گرفته در وین مطرح کردند.

امید چوپان‌کاره مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در گفتگو با فارس، اظهارداشت: جمعی از دانشجویان اخیرا در دیداری با آقای عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای دغدغه‌های خود را نسبت به متن برجام و توافق صورت گرفته در وین مطرح کردند.

وی افزود: بعد از اینکه متن برجام منتشر شد سوالات بسیاری در ذهن دانشجویان مطرح شد. اعتقاد دانشجویان حاضر در این جلسه براین بود که با توجه به متن منتشره از خطوط قرمز عبور شده است.

چوپان‌کاره تصریح کرد: در این جلسه سوالاتی توسط دانشجویان در رابطه با خطوط قرمز از آقای عراقچی پرسیده شد و عضو ارشد تیم مذاکره کننده توضیحاتی را ارائه کرد که این توضیحات نتوانست دانشجویان را قانع کند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اعتقاد دانشجویانی که در این جلسه حضور داشتند بر این بود که متن برجام دارای نقاط ضعفی است و تیم مذاکره کننده نتوانسته توافق خوبی انجام بدهد. عضو ارشد تیم مذاکره کننده نیز قبول داشت که نقاط ضعفی در متن برجام وجود دارد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان که در دیدار با عراقچی مطرح شد بحث بازرسی‌ از مراکز نظامی و امنیتی بود که عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان گفت این بازرسی‌ها به صورت مدیریت شده انجام می‌شود، خود ایشان هم قبول داشت که این مسئله یکی از نقاط ضعف بوده و از گل‌هایی است که در توافق خورده‌ایم.

چوپان‌کاره در خاتمه اظهار داشت: اخیرا در خصوص این جلسه مطالبی در برخی از رسانه‌ها منتشر شد که متاسفانه غیراخلاقی و غیر حرفه‌ای بود. انتظار ما این است که رسانه‌ها آن چیزی را که واقعیت دارد انعکاس دهند نه آن چیزی را که در راستای منافع برخی احزاب و گروه‌ها است.

 

منبع: رجا نیوز

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات