رئیس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان لرستان؛

رئیس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان استان لرستان گفت: تاکنون برخی کاندیداهایی که زودتر از موعد وارد عرصه تبلیغات شده اند تخلفاتی داشته‌اند.

به گزارش لرستان خبر، تیمور سپهوند عصر امروز در جلسه اعضای دفتر هیات نظارت شورای نگهبان استان با استاندار لرستان اظهار داشت: ملاک بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس اصول و محورهای ابلاغی شورای نگهبان، استعلام های چهارگانه، تحقیقات محلی، التزام فرد به حفظ نظام جمهوری اسلامی و اصول و مبانی شرع مقدس اسلامی و سایر شرایط ابلغی دبیرخانه شورای نگهبان خواهد بود.

 

وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سال جاری گفت: امید می‌رود با محور قرار دادن همدلی و همزبانی و و قانون مداری بتوان ماموریت مهمی که بر عهده شورای نگهبان و وزارت کشور گذاشته شده را به بهترین نحو انجام دهیم.

 

رئیس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان استان لرستان ادامه داد: تلاش می‌شود وزارت کشور و شورای نگهبان فضای سازنده و مطلوبی را برای انتخابات خوب و گسترده فراهم کنند.

 

سپهوند تصریح کرد: اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان افراد ولایتمدار و دلسوز نظام و اسلام هستند که در این عرصه بزرگ گام نهاده‌اند.

 

وی عنوان کرد: این اعضا بر اساس قانون و بدون طرفداری و جانبداری از جریان و یا جناح خاصی کار بزرگ نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهند.

 

وی افزود: آیت‌الله جنتی تذکرات متعددی در خصوص بی‌طرفی هیات نظارت شورای نگهبان داده‌اند و این شورا با تعاملی منطقی و عاقلانه ، بی طرفی خود در انتخابات را همچون سال‌های گذشته رعایت می‌کند.

 

رئیس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان استان لرستان در خصوص برخی تخلفات نامزدهای انتخابات گفت: تاکنون تنها برخی از این افراد که سریع وارد عرصه تبلیغات شده‌اند تخلفاتی داشته‌اند و بر اساس بررسی‌های انجام شده هیچ مقام و مسئول دولتی تاکنون تخلفی مرتبط با انتخابات نداشته است.

 

سپهوند تصریح کرد: بر اساس جمع بندی شورای نگهبان، استاندار استان فردی با درایت و موفق بوده و وفادار به اصول انقلاب و پیگیر اجرای قانون در استان است.

 

وی گفت: بدون تردید با تعامل سازنده‌ای که مدیریت ارشد اجرایی استان با هیات نظارت شورای نگهبان دارد، انتخابات باشکوه و مطلوبی پیش رو خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات