یک روزنامه انگلیسی از وجود نیروهای ویژه انگلیس و آمریکا تحت پوشش عناصر داعش در نبرد علیه نیروهای دولتی سوریه خبر داد.

 

روزنامه انگلیسی «ساندی اکسپرس» در گزارشی مدعی شد که پرسنل ویژه نیروی هوایی انگلیس (SAS) در حالی‌که پوشش نیروهای داعش را بتن دارند، به مواضع نیروهای دولتی سوریه حمله می‌کنند.

 

ساندی اکسپرس در گزارش خود مدعی شد: بیش از ۱۲۰نفر از پرسنل هنگ ویژه نیروی هوایی انگلیس هم اکنون در سوریه هستند و با پوشیدن لباس‌های مشکی و پرچم‌های داعش تحت لوای نبرد علیه این گروه در واقع در عملیاتی به نام «سایه زن» علیه نیروهای دولتی سوریه می‌جنگند.

 

بنابر این گزارش، احتمالا نیروهای ویژه آمریکا و سیا نیز با همین شیوه وارد نبرد علیه نیروهای دولتی سوریه شده‌اند. چنین مورد مشابه‌ای در هنگام نبرد آمریکا (تحت صدارت اوباما) علیه لیبی نیز مشاهده شد و صدها نظامی ویژه انگلیس متعلق به هنگ ویژه هوایی و  هنگ ویژه نیروی  دریایی این کشور در لیبی وارد عمل شدند.

 

ساندی اکسپرس در ادامه نوشت: بیش از ۲۵۰ نیروی ویژه انگلیس و شاید آمریکا سرگرم ارائه کمک‌های ارتباطی به نیروهای خود در سوریه هستند.

 

«مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس چندی قبل در این باره گفته بود: «قابلیت‌های رصد و تجسس ما اینک در اختیار دیگر کشورها برای حمله به سوریه قرار دارد.»

 

گفته می‌شود نیروهای ویژه هوایی انگلیس در عربستان سعودی نیروهای ضد «بشار اسد» رییس جمهور سوریه را آموزش می‌دهند و البته نیروهای آمریکایی نیز در اردن، ترکیه، قطر و شاید اسرائیل به چنین کاری مبادرت می‌نمایند.

منبع: رجا نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات