طی 6 ماه گذشته اتفاق افتاد؛

وزیر دفاع عراق اعلام کرد که گروه تکفیری صهیونیستی داعش بیش از ۲۰۰۰ عراقی را در استان نینوا در شمال عراق اعدام کرده است

رویترز:  با این همه مقامات وزارت دفاع عراق اعلام کردند از امکانات لازم برای تایید زمان اعدام این افراد یا نحوه اعدام آنها برخوردار نیستند .

 

دسترسی به بخش های شمال و غرب عراق که اعضای داعش کنترل آن را به دست دارند ، به شدت محدود شده است . با این همه شاهدان و برخی منابع در موصل مرکز استان نینوا به این خبرگزاری گفتند اغلب این اعدامها در طول شش ماه گذشته در منطقه صورت گرفته است.

 

به گفته این منابع اکثریت قربانیان که به علت ارتکاب جرایمی مانند سرقت اعدام شده اند ، پیشتر دفن شده اند ولی اجساد خبرنگاران و نیروهای سابق پلیس عراق یا نظامیان عراقی روز جمعه به سردخانه ای در موصل منتقل و فهرستی از اسامی آنها منتشر شده است.

 

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق در پیامی ویدیویی که بر روی وب سایت این وزارتخانه قرار گرفته است اعلام کرد تروریست های داعش با بیرحمی و قساوت تمام دو هزار و هفتاد تن از ساکنان نینوا را به علت خودداری از همکاری با آنها اعدام کردند.

 

مصاحبه های صورت گرفته با ساکنان موصل در ماه ژانویه نشان داد داعش یک تشکیلات بسیار قوی پلیس را برای سرکوب هر گونه نارضایتی عمومی در موصل ، دومین شهر بزرگ عراق دایرکرده است.

 

سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق نیز در صفحه فیس بوک خود اعدام این افراد را در نینوا محکوم و آن را جنایت نسل کشی تاریخی لقب داده است.

 

حیدرالعبادی نیز اعلام کرد این کشتار در واکنش به ناکامی های داعش در استان الانبار صورت گرفته است.

منبع: رجا نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات