افشاگری صادق خرازی درباره زد و بند برخی اصلاح‌طلبان با بیگانگان موجب حملات شدید علیه وی شد.

خرازی در مصاحبه با مجله مثلث گفته بود: «من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم؛ اینکه بروند و اتهام بزنند و بد و بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن گرا می‌دادند؛ من آنها را به‌عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیستشان را هم دارم و اگر قرار باشد  روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهان مذاکره کرده و گرا داده است. ما این را قبول نداریم. اگر قرار باشد این طور باشد پس حکومت شاه را بیاوریم. اگر قرار بر این باشد که ما ته زمین هستیم و خیلی از ما لایق‌ترها وجود دارند. کسانی که در هاروارد و جاهای دیگر خوب درس خوانده‌اند و با تمام نهادهای آمریکایی و اروپایی هم کانکشن دارند. اگر قرار به وابستگی باشد آنها بهتر از ما می‌توانند.»
به دنبال این اظهارات معاون وزارت خارجه در دولت اصلاحات، طیفی از افراطیون مدعی اصلاحات حملات و ناسزاهای شدیدی را در فضای رسانه‌ای و مجازی متوجه خرازی کردند.
رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات در این زمینه اتهام قاچاق نسخ خطی کتاب‌های قدیمی را متوجه صادق خرازی کرده تا ذهن مخاطبان را به حاشیه براند و خرازی را هم مرعوب کند تا افشاگری بیشتری انجام ندهد. این طیف به هنگام آغاز به کار حزب ندا نیز با ترور شخصیت و ارعاب و اتهام سعی کردند اعضای ندا را زیر بیرق افراطیون به صف کنند. آنها همچنین مدعی شدند خرازی برانگیخته نهادهای امنیتی است.
از سوی دیگر سایت اصلاح‌طلب خرداد نیوز  با حمله به خرازی نوشت: او عطش دارد تیتر یک باشد. این روزها همه جا هست، از آنتن صدا و سیما تا صفحه یک رسانه‌های تندرو و البته در کنار دیپلمات‌ها، نه آقای دوربینی است نه آن مرد کاپشن‌پوشی که علاقه وافری داشت که هر روز روی تیتر رسانه‌های داخلی و خارجی جا خوش کند و با ادبیات و واژگان خاص می‌خواست این میل به برون‌نمایی را ارضا کند اما همانند این دو خیلی دوست دارد که همه به او توجه کنند و بحث محافل سیاسی و رسانه‌ای باشد.
خرداد می‌افزاید: او یادش رفته که خود را دیپلمات می‌داند و دیپلمات بودن هم آداب و رسوم خاصی دارد، میل به خودنمایی او را دچار سردرگمی کرده و به فضاهایی کشانده که مشخص نیست در نهایت برای مردی که ژست اصلاح‌طلبی می‌گیرد اما در چندین و چند جبهه بازی می‌کند، چه سرنوشتی رقم خواهد خورد. 
خرداد نیوز می‌نویسد: اگر تا دیروز کیهان و حسین شریعتمداری و تندترین منتقدان اصلاح‌طلبان به طور تلویحی اتهام جاسوسی و ارتباطات خارج از قاعده قانونی را متوجه اصلاح‌طلبان می‌کردند اکنون صادق خرازی به شکل علنی برخی از اصلاح‌طلبان را متهم به این موضوع کرده است.
در همین حال احمد پورنجاتی از اعضای فراکسیون مشارکت در مجلس ششم که خود سرگذشت پر ماجرایی در تغییر خط و خطوط سیاسی دارد، با طعنه و تمسخر صادق خرازی نوشت: شوخی با یک فقره «آقا صادق» که این روزها توی بورس سرسره بازی روی پوست خربزه «اونا»ست! اگه گفتی چرا «این» لیست داره؟ واسه این که تو دیکته بیست میاره! اگه گفتی که شغل و کار «این» چیست؟ کلاسیکه، «عتیقه»س بی‌خودی نیست! اگه گفتی چرا اخم کرده طفلک؟ چو دستش خالیه، رفته توی لک! اگه گفتی چه شد «آن آقا صادق»؟ ز دست «این یکی» کرده کمی دق! اگه گفتی دوای درد او چیست؟ بیاد کاندید بشه، آن هم سر لیست! «ندا»یت را شنیده «عمه جان» م؛ میگه حالت چطوره بچه جانم؟!
 
منبع: رجا نیوز
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات