اعتراف فرمانده هان رژیم صهیونیستی؛

فرمانده‌هان نظامی رژیم اشغالگر اعتراف کردند از بین بردن دبیر کل حزب الله هدف اصلی آنها در جنگ سی و سه روزه لبنان بود.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار؛ بر اساس تازه ترین اعترافات فرمانده هان نظامی رژیم صهیونیستی حمله به مکان اقامت "سید حسن نصر الله،" دبیر کل حزب الله لبنان، یکی از اهداف اصلی جنگ سی و سه روزه این رژیم علیه لبنان در سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) بود؛ اما شکست این هدف نا امیدی بزرگی را برای سران رژیم اشغالگر به همراه داشته است.

 

گزارشگر المنار در این باره گفت: سید حسن نصر الله به دلیل اینکه رئیس و نماینده اصلی جنگ ۳۳ روزه در سال دو هزار و شش بود تلاش برای ترور وی نیز طبق اعترافات فرمانده‌هان رژیم اشغالگر یکی از مهمترین اهداف حمله بود.

 

وی افزود: با پیگری اخبار رسانه‌های دشمن طی حمله به لبنان به این نکته مهم پی بردیم که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تلاش می‌کردند ضاحیه جنوبی را به خوبی زیر نظر داشته باشند تا شاید بتوانند به مکان اقامت سید حسن نصر الله دست یابند و مهمترین دستاورد خود در این جنگ را به دست آورند.

 

"ایهود اولمرت،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در زمان جنگ سی و سه روزه در گفتگو با شبکه ده تلویزیون رژیم اشغالگر گفت: حمله به سران حزب الله یکی از اهدافی بود که ما در جنگ سی و سه روزه آن را دنبال می‌کردیم.

 

مجری این شبکه از اولمرت پرسید: آیا هدف شما ترور شخص سید حسن نصر الله بودید؟

 

اولمرت پاسخ داد: در یک مرحله ما احتمال دادیم سید حسن نصر الله در یک ساختمان نیمه کاره باشد لذا ما این منطقه را با سه موشک پی در پی هدف قرار دادیم تا ضربات هر چه بیشتر موثر واقع شود. ما همه این ساختمان‌ها را با خاک یکسان کردیم؛ اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که ساختمانی که وی در آن پنهان شده در آن مکان نبوده است.

 

گزارشگر المنار در ادامه خاطر نشان کرد: شکست رژیم صهیونیستی در حمله به سید حسن نصر الله نا امیدی بزرگی در دل سران این رژیم اشغالگر ایجاد کرد. وی با اشاره به اظهارات "دان حالوتس،" رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در زمان جنگ سی و سه روزه، گفت: آنها پشیمانی خود را به خاطر از دست دادن این فرصت تکرار نشدنی ابراز کردند.

 

دان حالوتس نیز در گفتگو با شبکه ده تلویزیونی رژیم صهیونیستی گفت: این یکی از اشتباهات تاکتیکی ما بود که انتظار آن را نداشتیم. وقتی ما این فرصت را داشتیم باید از آن استفاده می‌کردیم و ضربات خود را به درستی وارد می‌کردیم. گزارشگر المنار گفت: سران رژیم صهیونیستی بر این باور بودند که مواضع سید حسن نصر الله در جنگ سی و سه روزه یکی از چالش‌های بزرگی بود که دولت رژیم اشغالگر را به خود مشغول کرده بود زیرا مواضع وی اثری منفی بر روحیات اسرائیلی‌ها گذاشته بود.

 

منبع: رجا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات