نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: فریضه حج در حجاز از سوی خداوند واجب شده اما آل‌سعود با بدترین جنایاتی که در این سرزمین مرتکب می‌شوند، لیاقت پذیرفت این مسئولیت را ندارند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: با توجه به آغاز ماه ذی‌القعده و آغاز هفته کرامت، تلاش شود تا با جشن و سرور وابستگی بیشتری به ائمه (ع) در ما ایجاد شود.

 

وی به برکت وجودی حضرت معصومه (ع) اشاره کرد و افزود: کرامت در علم، پاکی و عصمت از فضائل حضرت معصومه (س) است و به واطه بخشش و کرامت ایشان، به وی لقب کریمه اهل بیت (ع) دادند.

 

امام جمعه خرم‌آباد ضمن تأکید بر این‌که در دهه کرامت باید از برکت وجودی امام رضا (ع) و کریمه اهل بیت (ع) بهره کافی برده شود، عنوان کرد: فضیلت حضرت معصومه (ع) در حدی است که خداوند ثواب زیارت قبر حضرت زهرا (س) را به زیارت‌کنندگان قبر حضرت معصومه (س) اعطا می‌کند.

 

وی به آغاز هفته حج اشاره و تصریح کرد: حج علم اسلام و واجب تعیین شده از سوی خداوند است و با توجه به تأکیداتی که دراسلام به این واجب شده است باید اعمال حج را به جا بیاوریم.

 

میرعمادی حج را عبادتی بدنی، مالی و معنوی توصیف و بیان کرد: با توجه به این‌که اخلاق خوب، تقوا، استطاعت مالی از جمله شرایط حج محسوب می‌شوند بنابراین این واجب عبادی می‌تواند سبب خودسازی، تهذیب اخلاق و تربیت انسان شود.

 

وی جنایات آل‌سعود را مانعی برای انجام اعمال برای ایران دانست و خاطرنشان کرد: با وجود آزار و اذیت و تحقیراتی که آل نسبت به مسلمانان انجام داده‌اند باید مجمعی متشکل از نماینده‌ای از تمام کشورهای مسلمان برای انجام اعمال حج شکل گیرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: فریضه حج در حجاز از سوی خداوند واجب شده اما آل‌سعود با بدترین جنایاتی که در این سرزمین مرتکب می‌شوند، لیاقت پذیرفت این مسئولیت را ندارند.

 

وی به آتش‌سوزی‌های اخیر در لرستان اشاره کرد و افزود: با وجود خسارت‌های سنگینی که با این آتش‌سوزی‌ها بر جنگل‌های استان وارد شده است باید مسئولان با عوامل به‌وجودآورنده این آتش‌سوزی‌ها برخورد قاطع کنند.

 

میرعمادی  ضمن تأکید بر این‌که باید از سرمایه‌های ملی به طور جدی محافظت شود، عنوان کرد: با توجه به این‌که نابودی دریا و جنگل‌ها سبب افزایش گرما و به مخاطه افتادن جان و حیات مرم می‌شود، باید کسانی که اقدام به سوءاستفاده و تغییر کاربری و در نهایت نابودی جنگل‌ها می‌کنند، مجازات شوند.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات