نماینده اصفهان با گله‌گذاری از نقش کارچاق‌کن‌ها، آن‌ها را افرادی آشنا به چفت و بست‌های قانون‌گذاری برشمرد که قانون را به سود خود تمام می‌کنند.

 به گزارش لرستان خبر ، "حسن کامران" نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه کارچاق‌کن‌ها از قدرتی که مردم به آن‌ها داده‌اند، سوءاستفاده می‌کنند، اظهار کرد: زمینه‌ کارچاق‌کنی مربوط به رانتخواری می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فرارسیدن موسم حج تصریح کرد: علی رغم اینکه خیلی از افراد واجدشرایط برای عازم شدن به حج در اولویت هستند، مقامات دولتی به راحتی و با  استفاده از رانت به حج می‌روند. 

وی با تاکید براینکه پارتی‌ بازی، زیر آب‌زنی مسئولی دلسوز و منتقد در یک سیستم از دیگر شاخه‌های کارچاق‌کنی است، افزود: کارچاق‌کن‌ها مانند لانه‌های موش دارای دالان‌های فراوانی هستند که در صورت تعقیب، وارد دالان بعدی خواهند شد.

کامران بیان داشت: این اشخاص در قانون‌گذاری هم نفوذ دارند، چفت و بست‌های قانون را خیلی ظریف و نرم‌افزاری با ظاهری مذهبی طوری تفسیر می‌کنند که در نهایت قانون به نفعشان تمام شود.   

 

نماینده اصفهان فرهنگ این افراد را در مقایسه با نگاه امام راحل، مقام معظم رهبری و شهیدان رجایی و باهنر زاویه‌دار دانست و گفت: این کارچاق‌کن‌های حکومتی به منظور ماندگاری در مقام‌های ریاستی‌شان، برای بالادستی خود خوش‌رقصی‌ می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: بارها به نمایندگان گفته‌ایم بر روی امضاهایی که پای اوراق مهمی همچون استیضاح  می‌زنید، باقی بمانید اما برخی از آن‌ها حتی بعد از صحبت با معاون وزیر امضای خود را پس گرفته‌اند و با این کارشان شأن مجلس را پایین می‌آورند، البته گاهی وجود امضا و یا استیضاحی به صلاح نیست.

وی عملکرد کارچاق‌کن‌ها را سفرنامه‌ای غمناک دانست و خاطرنشان کرد: تنها راه مبارزه با این افراد بردن آبروی آنهاست زیرا این افراد هوای یکدیگر را دارند.منبع:خبرنگاران جوان

 

انتهای پیام/

 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات