ابزار فوق سری اسراییل اسیر گروه های فلسطینی؛

یگان‌های ویژه "قورباغه‌های انسان نما " حماس اخیرا دست به عملیاتی زده‌اند که از نظر تاکتیک عملیاتی حیرت انگیز است.

به گزارش لرستان خبر، پس از جنگ ‌های انبوه ارتش اسرائیل با محور مقاومت فلسطینی و لبنانی  در چند سال اخیر قدرت نظامی "حماس" و "حزب الله" که از اعضای محور مقاومت در منطقه غرب آسیا هستند ؛ به شکل چشمگیری افزایش یافته است. 

 

 

پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۲ میلادی حماس برای تشکیل یک یگان دریایی قدرتمند وارد عمل شد. ماموریت ویژه این یگان مقابله با زیاده خواهی و تجاوزات دریایی ارتش اسرائیل و کمک به مردم غزه و حل مشکلات معیشتی آن ها از مسیر مواصلاتی  دریایی  و ضمنا کمک تجهیزاتی به یگان‌های حماس از طریق دریا است.

 

شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس

 

**"الضفادع البشریة" یا «قورباغه های انسانی» چیست؟

 

"محمد زارعی" کارشناس مسائل فلسطین در این باره اظهار داشت: "الضفادع البشریة" یا «قورباغه های انسانی»، یگان دریایی گردانهای قسام است.  یگان دریایی گردانهای قسام، پس از جنگ ۸ روزه در سال ۲۰۱۲ تشکیل و مأموریتش اجرای عملیات علیه اهداف دشمن از طریق دریای مدیترانه تعریف شد؛ اما پس از سقوط دولت "محمد مرسی" در مصر، تنگ تر شدن محاصره نوار غزه و همچنین تخریب اکثر تونل های مرزی که به عنوان شریان اصلی ورود سلاح به نوار غزه بود، مأموریت دیگری نیز برای این یگان در نظر گرفته شد و این یگان اقدام به ارسال مهمات و تسلیحات لازم از طریق دریا به نوار غزه کرد.

 

 

وی ادامه داد: این یگان قبل از جنگ ۵۱ روزه، چندین مانور را در سواحل نوار غزه برای استقبال از ناوگان آزادی ۲ انجام داد. اما نقشش در جنگ ۵۱ روزه آشکار تر شد. ۵ تن از کماندوهای این یگان در این جنگ،  به پایگاه "زیکیم" در سواحل "عسقلان" در اراضی اشغالی یورش برده و تعدادی از نظامیان اسراییلی را به هلاکت رساندند. اسراییل پس از این عملیات بارها اعلام کرد که ۵ کماندوی این یگان در این عملیات کشته شده اند. اما گردانهای قسام با هک کردن سایتهای ارتش اسراییل، فیلم های این عملیات را منتشر کرد. در این فیلم کاملاً نشان داده می شود که هر ۵ کماندو سالم به پایگاه خود بر می گردند. اما اسراییل ادعا کرده که "محمد شعبان" فرمانده این یگان را در تیر ماه ۱۳۹۳ در اثنای جنگ ۵۱ روزه به شهادت رسانده است. شایان ذکر است که شعبان در این تاریخ توسط جنگنده های اسراییلی در منطقه "جبالیا" در شمال نوار غزه به شهادت رسیده است. 

 

**ارادت ویژه "اسماعیل هنیه" به یگانهای ویژه دریایی حماس

 

کارشناس مسائل فلسطین تاکید کرد: اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت فلسطین در سال ۱۳۹۳ در بازدید از یگان های دریایی حماس عدد سه را نشان داد که تفاسیر مختلفی از نشان دادن این عدد مطرح شده  که البته هنیه این عدد را به نشان سلام به یگان‌های ویژه دریایی حماس  ابراز داشته است. 

 

 

شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس

 

**شکار ویژه کماندوهای حماس؟!!

 

البته اخیرا هم یگان‌های دریایی حماس به توفیقات مهمی در این زمینه نائل شدند و تعدادی از کماندوهای دریایی گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس موسوم به «قورباغه‌های انسان‌نما» موفق شدند در اقدامی یک عملیات ویژه نیروی دریایی رژیم صهیونیستی را خنثی کنند. یگان‌های ویژه حماس متوجه تحرکات عجیب و غریب یک «دلفین» در منطقه ساحلی نزدیک به بندر غزه شدند و در پی این موضوع مجموعه‌ای از کماندوهای دریایی القسام وارد عمل شدند. 

 

 

متخصصان گردان‌های "القسام" که مجهز به دستگاه‌های ویژه برای پیگیری هر تحرکی در زیر آب هستند، دلفین را به طرف ساحل هدایت کردند و متوجه شدند این دلفین مجهز به دستگاه کنترل از راه دور و دوربین است. همچنین بر روی دلفین مذکور نیزه‌ها و تیرهای کوچکی نصب شده بود که امکان کشتن هر انسانی را دارد و این طرح با هدف کشتن کماندوهای مقاومت بوده است. 

 

 

شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس

شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس

شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس

 

 

-مجموعا یگان‌های ویژه دریایی حماس با هدف  مقابله با جاسوسی رژیم صهیوینیستی ضد محور مقاومت، حمله به مواضع ارتش اسرائیل در مواقع لزوم و در راستای بازدارندگی، کمک به بهبود وضعیت معیشتی ماهیگیران فلسطینی، حفظ جان مردم مظلوم فلسطین و کمک های لجستیکی و تسلیحاتی به مبارزان فلسطینی از مسیرهای تعریف شده است که باعث می‌شود ارتش رژیم صهیونیستی بیش از پیش از مقاومت هراس داشته باشد و در فکر تجاوزات گسترده ضد حماس نباشد. 

 

 

ویژگی دیگر یگان‌های دریایی حماس خنثی سازی عملیات جاسوسی صهیونیست ها در بندر غزه است. در این مسیر کماندوهای ویژه حماس از حرکات جاسوسی اسرائیل در مرزهای منتهی به غزه حتی الامکان جلوگیری می کنند و این موضوع باعث می‌شود تا صهیونیست ها از تجهیزات و نیروهای مقاومت نتوانند جاسوسی کنند. در جنگ جولای  ۲۰۱۴ کماندوهای ویژه حماس با یک تک به موقع چندین نظامی تیپ ویژه گولانی را به هلاکت رساندند و مهم نشان از راهبردی بودن نیروهای یگان دریایی حماس است. 
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات