رواج یک بیماری دولتی!

بیان مدح و تمجیدهای خاص از روحانی، متأسفانه چندی است که میان برخی از اعضای دولت و چهره‌های جریان سیاسی خاص به مثابه یک بیماری بروز یافته و گویا در حال رواج یافتن نیز هست.

مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور روحانی در بخشی از گفت‌وگوی خود با ویژه‌نامه روزنامه ایران که به تازگی منتشر شد،‌ درباره رئیس‌جمهور روحانی گفته است: (آقای روحانی) سخنوری مسلط و حرفه‌ای و شاید کم‌نظیر است و در قیاس با توان استدلال و منطق ایشان، بقیه اعضای دولت کم می‌آورند!

 

او افزوده است: این‌هم بخشی از ماجراست که دیگران شاید نتوانند این سطح از مواجهه استدلالی و منطقی را داشته باشند. با همه اینها قبول دارم نظام اطلاع‌رسانی و تبلیغ دولت تا حدودی ضعیف است و برای این کاستی باید تدابیر جبرانی اندیشید.

 

*بیان مدح و تمجیدهای خاص از رئیس‌جمهور روحانی، متأسفانه چندی است که میان برخی از اعضای دولت و چهره‌های جریان سیاسی خاص به مثابه یک بیماری بروز یافته و گویا در حال رواج یافتن نیز هست.

 

علت و انگیزه این ثناگویی‌ها و مدایح نیز علی‌الظاهر نیست اما پر واضح آنکه تأکید مؤکد شریعت ناب اسلامی، فرهنگ غنی ایرانی و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر دوری از تملّق‌شنوی و پرهیز از چاپلوسی بوده و هست.

 

در ادامه به تعدادی از این چاکرمآبی‌ها و ادبیات تملّق‌آمیزی که طی چند ماه گذشته از جانب برخی چهره‌های دولتی و وابستگان جریان سیاسی خاص در مدح و ثنای رئیس‌جمهور روحانی بیان شده است اشاره اما به دلایلی از ذکر نام آنها خودداری می‌کنیم.

 

رجاء واثق دارد که رئیس‌جمهور محترم و مقامات بلندپایه کابینه که به نجابت و تدیّن شهره‌اند، هرچه سریع‌تر نسبت به این بلیّه موضع‌گیری کرده و تحفّظ مقام معظم رهبری در امر «تمجید» را سرلوحه خود قرار دهند تا از اپیدمی شدن این بیماری خطرناک جلوگیری شود.

 

_ بنده از بسیاری از بزرگان دولت فعلی شنیده‌ام که می‌فرمودند...

 

_ رییس‌جمهور در این مدت هر چه گفتند کاملاً مبنای قانونی داشته و از آنجایی که ایشان مامور اجرای قانون اساسی است، حرفشان به‌جا و متین است.

 

_ یکی از خصوصیات اخلاقی آقای روحانی ثبات قدم و استقامت در مسیر حرکت خود است.

 

_ ما در دولت آقای روحانی با عبور از دوران «تصلب فرهنگی» به مرحله عقلانیت و خردورزی در مساله فرهنگ رسیدیم.

 

_ دولتی مانند دولت حسن روحانی، به قهرمان واقعی عدالت‌ورزی و مهر گستری از طریق افزایش قدرت خرید کارگران یا احیای طب ملی تبدیل شده است.

 

_ امروز مقبولیت و محبوبیت اجتماعی روحانی بیش از گذشته است... هم سنجش‌های میدانی و هم تحلیل‌های اجتماعی این را نشان می‌دهد.

 

_ روحانی سه ویژگی ممتاز دارد. اول عقلانی بودن، دوم اخلاقی بودن و سوم نواندیش بودن ایشان است.

_ در صورت شکست روحانی مردم انقلاب! می‌کنند.

 

_ بخشی از آن ١٤میلیون که رأی ندادند؛ بعد از انتخابات و اخیراً در پی موضع‌گیری‌های روحانی می‌گویند ‌ای‌کاش ما هم رأی داده بودیم!

 

گفتنیست، پیش از این و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در مجلس شورای اسلامی، الیاس نادران، نماینده مردم تهران درباره خطر بروز «مشائیسم» در دولت هشدار داده بود.

 

به نوشته فارس، در همین زمینه اشاره به صحبت آقای هاشمی رفسنجانی نیز خالی از فائده نیست که در یک سخنرانی و در نفی تملق و چاپلوسی از دیدگاه امام(ره) گفته بود: تملق و چاپلوسی بزرگترین آفت جامعه است...

 

مقام معظم رهبری در یکی از بیانات خود در رابطه با بحث تملّق و چاپلوسی می‌فرمایند: در مکتب سیاسی مولای متقیان، توسل به ظلم و دروغ برای پیروز شدن جایگاهی ندارد و حضرت علی علیه‌السلام به طور جدی از مردم می‌خواستند که با تملّق و چاپلوسی با او سخن نگویند. منبع: صراط

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    اون موقع که. طرف معجزه هزاران سوم لقب گرفت و کتابش مجوز چاپ گرفت آقایان دلواپس شما کجا بودید؟
    موقعی که به نام خدا و بنام احمدی نژاد پروژه ها افتتاح می شد( توسط معاون اول ایشان که الان در مرخصی زندان تشریف دارند) چرا شما چیزی نگفتید آیا این شرک نیست ؟
    تو رو خدا جمع کنید خودتان رو مس خرم کردید یا مردم رو؟؟؟

نظرات