مروری بر اهانت های اصلاح طلبان؛

" ماجرا آنجا اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد که غالب آنها که چنین مشی‌ای را در سیاست‌ورزی خود گنجانده‌اند، جزو شخصیت‌هایی هستند که "آزادی"، "احترام به خواست مردم" و "دانستن حق مردم است" را سرتیتر شعارهای خود قرار داده‌اند. "

به گزارش لرستان خبر، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران که به حزب هاشمی رفسنجانی معروف است، طی اظهاراتی گفته است که "اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی «باشرف» نیست!"

 

 

هرچند چنین اظهارنظرهای عجیب و "بی‌شرف" خواندن هواداران یک رقیب سیاسی را حتی در ادبیات جوامع نزدیک به انسان‌های اولیه نیز شاید به سختی بتوان یافت، با این حال این اولین توهین یک شخصیت‌ سیاسی در این جناح نیست. پیش از این نیز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مخالفان سیاسی خود را به قصد تحقیر، "روستایی" خطاب کرده بود. 

 

 

با این همه، اهانت به مردمی که با مشی و مرام سیاسی برخی شخصیت‌های سیاسی موافق نیستند، به آیت‌الله هاشمی و حسین مرعشی منحصر نمی‌شود. ماجرا آنجا اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد که غالب آنها که چنین مشی‌ای را در سیاست‌ورزی خود گنجانده‌اند، جزو شخصیت‌هایی هستند که "آزادی"، "احترام به خواست مردم" و "دانستن حق مردم است" را سرتیتر شعارهای خود قرار داده‌اند. ضمن پوزش از مردم ایران،  در ذیل بخشی از این اهانت‌ها بازخوانی می‌شود:

 

 

شخصیت

 

اظهارنظر

 

خاتمی، رئیس دولت اصلاحات

بسیاری از ایرانی‌ها طالب حقوق بشر و

دموکراسی هستند، ولی فرهنگش را ندارند/

آدم باشید، می دهم بیندازنتان بیرون از جلسه. در دانشگاه تهران

هاشمی رفسنجانی

8 سال کافی است برای این که مدت ها مثل هاری در بدن جامعه ما دائما تزریق سم بکند. مثل مرض هاری این حالت را دارد به جامعه ما می دهد و همش هم شعار بود.

 

عفت مرعشی همسر هاشمی

در اهانت به قوه قضائیه: حکم آقای هاشمی یعنی تقلب، تقلب، پدرسوخته بازی.

 

خرم وزیر راه دولت اصلاحات

اغلب مردم ما به نفع شخصی می‌اندیشند. لذا هر مقداری توی جیب و حساب‌شان ریخته ‌شود و قابل حس و لمس باشد به طرفش می‌روند. کار زیادی با زیرساخت‌های کشور در بخش‌های مختلف ندارند. دنبال توسعه کشور نیستند!

 

حسین مرعشی

اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی با شرف نیست.»

 

غلامرضا انصاری :عضو اصلاح‌طلب شورای شهر مردم تهران!

 

در حال حاضر شورا شرایطی دارد که از سنی به بلوغ جسمی رسیده اما از نظر عقلی یک طفل 6ماهه است که باید به آن شیر داد.

رجبعلی مزروعی- عضو جبهه مشارکت

اگر مرگ موش هم توزیع شود، مردم برای گرفتن آن صف می‌بندند!»

محسن رهامی رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان-  در توهین به روحانی و رای مردم

یک شخص با رای احزاب، اشخاص و انجمن ها بالا می آید و رئیس جمهور می شود، اینکه آن آقا بگوید من به هیچ حزبی وابسته نیستم نشان از بی (...) اوست، از کجا آوردید؟ ما ده به ده و شهر به شهر گشتیم و آراء را به حساب جاری شما حواله کردیم، مگر ما مرض داشتیم که هزینه دادیم.

محمود سریع‌القلم، مشاور رئیس‌جمهور

صدا و سیما از یک لبوفروش یا راننده تاکسی که تمام روز را سرگرم حل مشکلات معیشتی‌اش است، درباره جریان هسته‌ای نظرخواهی می‌کند. بنابراین صدا و سیما اصالتاً یک نهاد پوپولیستی است

دکتر شمس اردکانی – اقتصاد دان اصلاح طلب

 

مردم پول مفت را دوست دارند و وقتی از آنها سوال می‌شود که پول مفت می‌خواهید یا نه می‌گویند می‌خواهیم پس به اعتماد یا عدم اعتماد به دولت ربطی ندارد چون پول مفت از عسل هم شیرین‌تر است.

دکتر حسن مرادی – اقتصاد دان اصلاح طلب

هیچ‌کس از پول نمی‌گذرد؛ یعنی پول ملاکی است که متاسفانه مردم بر سر آن حاضر به معامله نیستند.

روزنامه اعتماد- اشاره به سفرهای استانی در دولتهای نهم و دهم

... این روزها شاید همدلا‌نه‌تر بتوان حکایت غریب احتیاج و آواز دلفین‌ها را به حکایت غریب‌تر احتیاج و نیاز ملتی که اینک به گرد رئیس‌جمهورشان در سفرهای استانی حلقه می‌زنند تعمیم داد

اکبر ترکان – مشاور رئیس جمهور

شما فکر نکنید که یک نفر در مملکت وجود دارد که می‌گوید من قانون را قبول ندارم بلکه این یک جریان مشخص بود که می‌گفتند ما قانون را قبول نداریم. اکنون 5/49 درصد آرا را شامل می‌شوند

فائزه هاشمی – حمله به دولت آقای احمدی نژاد

 

الان اداره مملکت با همین رجاله‌ها و اراذل و اوباش است؛ با این تفاوت که شعبون بی مخ یه نفر بود با یه دسته اراذل، اما اینها الان شبکه‌ای هستند و با تعداد زیاد در همه شهرها و گسترده عمل می‌کنند.

غلامحسین کرباسچی

با توجه به اینکه ما دارای یک کشور اسلامی هستیم و باید راستگویی را در جامعه رواج دهیم اما متاسفانه جامعه را به سمتی پیش برده‌اند که مردم به خاطر مسائل اقتصادی دروغ بزرگ را به دولت می‌گویند

خانم اربابی معاون استاندار سیستان و بلوچستان

 عقل مردم استان در همین حد هست و یکی از دلایل اینکه این استان رشد نمی کند همین موضوع است

علی مطهری

ما مردم خود را می‌شناسیم اگر الان بگوییم که فلان جا جارو توزیع می‌شود همه می‌آیند و صف می‌بندند. این رفتار ریشه‌های فرهنگی دارد باید بررسی شود و ریشه‌یابی کرد

 

 

در کنار این اهانتها بارها شاهد بوده ایم که اهالی جناح مذکور از طریق رسانه هایشان به اعتقادات مردم اهانت کرده‌اند که نمونه آخر آن چاپ یک کاریکاتور موهن در روزنامه آرمان امروز در خصوص شهدای غواص بود.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات