شبکه یک تلویزیون آلمان تصویری باحجاب را از آنگلا مرکل صدراعظم این کشور پخش کرد.

مرکل و حجاب

ظاهر شدن آنگلا مرکل " صدراعظم آلمان با حجاب اسلامی درواقع امری غیرممکن است، و بینندگان برنامه معروف "مجله تلویزیون" که از برلین پخش می‌شود، تصویر فتوشاپی مرکل را با حجاب از شبکه یک تلویزیون آلمان ARD مشاهده کردند.

 

 

این شبکه آلمانی تصویری دستکاری شده از مرکل با چادر سیاه را نشان داد که پشت سر او پارلمان آلمان با گلدسته‌ها و علامت هلال اسلامی دیده می‌‌شد.

 

 

«راینلد بکر» مجری این برنامه در حالی که مقابل این تصویر جنجالی ایستاده بود، این سؤال را می‌پرسد: "آیا ما واقعاً می‌توانیم در این زمینه موفق شویم ؟ یا اینکه دچار خستگی شده‌ایم؟ موضوع این برنامه درباره آوارگانی است که از سوریه و عراق و افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی به آلمان می‌آیند و اینکه آلمان چه‌تعداد از این آوارگان را می‌تواند بپذیرد.

 

 

بسیاری از منتقدان سیاست مرکل درباره لزوم کاهش استقبال از آوارگان در آلمان سخن گفته‌اند، و در توجیه سخنان خود تأکید کرده‌اند که ظرفیت تعداد آوارگانی که آلمان می‌تواند بپذیرد، تکمیل شده است و عاقلانه نیست که شمار نامحدودی از آوارگان را بپذیرد.

 

 

این درحالیست که مرکل با استناد به قانون اساسی آلمان مُصرّانه از حق اصلی آوارگان در پناهنده شدن دفاع می‌کند.

 

 

سؤالی که مجری برنامه می‌پرسد این است: در صورتی که مشکلاتی میان آوارگان درارتباط با مفهوم مساوات میان زنان و مردان یا آزادی مطبوعاتی یا آزادی بیان به وجود بیاید، واکنش ما چه خواهد بود؟

 

 

تصویر فتوشاپی مرکل با واکنش‌های متفاوتی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

 

 

برخی‌ها گفته‌اند که پخش این تصویر کار درستی نیست و در راستای فعالیت سازنده مطبوعاتی قرار ندارد، زیرا پخش این تصویر به انتشار احساسات منفی در جامعه آلمان منجر می‌شود و این مسئله ادغام آوارگان در جامعه را با مشکل مواجه می‌کند.

 

 

اما برخی دیگر، از این اقدام استقبال کرده و گفته‌اند که پخش تصویر مرکل محدودیت‌ها را شکست.

 

 

شخص آنگلا مرکل به تصویر ساختگی از خودش واکنشی نشان نداد و این انتظار وجود دارد که به کارهایش ادامه دهد و تغییری در مواضع او در قبال آوارگان صورت نگیرد.

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات