رسانه های سعودی خبر دادند؛

روز گذشته برخی از رسانه های سعودی از امضای توافقنامه نظامی میان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارتش قطر خبر دادند.

به گزارش لرستان خبر،  روز گذشته برخی از رسانه های سعودی از امضای توافقنامه نظامی میان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارتش قطر خبر دادند.

 

 

بنابر این خبر، یک توافقنامه میان کشور قطر و ایران با حضور یکی از فرماندهان مرزبانی کشورمان امضا شده که طبق آن ایران از مرزهای آبی قطر محافظت خواهد کرد.

 

 

البته این اولین بار نیست که اخباری مبنی بر همکاری نیروهای نظامی قطر و ایران منتشر می شود.

 

 

در اواخر سال ۸۹ ناو گروه رزمی سپاه پاسداران به فرماندهی ناوسالار محمد شیاری با استقبال سفیر ایران و جانشین فرمانده نیروی دریایی قطر، وارد دوحه شده بود.

 

 

این ناوگروه سپاه شامل سه فروند شناور رزمی بنام های ناوچه شهید سهرابی، ناوچه شهید دارا و ناوچه شهید مهدوی و دو فروند شناور پشتیبانی بنام های ناصر ۱۱۱ و ناصر ۱۱۲ بود.

 

توافقنامه نظامی قطر با نیروی دریایی سپاه پاسداران؟/ ایران یک قدم به مرزهای عربستان نزدیک تر می شود

 

توافقنامه نظامی قطر با نیروی دریایی سپاه پاسداران؟/ ایران یک قدم به مرزهای عربستان نزدیک تر می شود

 

تصاویر ناو گروه رزمی سپاه در بندر دوحه در سال ۸۹

 

 

نکته بسیار جالب درباره این رخداد سخنان جانشین فرمانده نیروی دریایی قطر در مراسم استقبال از نیروی دریایی سپاه پاسداران بود. 

 

 

وی ضمن خوش آمد گویی گفت: قطر میهن دوم شماست و ما ورود شما را به کشور مسلمان و همسایه خیرمقدم و خوشامد می گوئیم و امیدواریم اقامت خوبی در قطر داشته باشید.

 

 

مسئولان سیاسی و نظامی قطر در آن زمان به صورت رسمی از افزایش همکاری های نظامی و دفاعی میان دو کشور به شدت استقبال کردند.

 

 

یکی از نکات جالب درباره خبر توافقنانه سپاه و نیروی دریایی قطر آن است که بر مبنای آن کادر نیروی دریایی قطر می توانند در جزیره قشم از آموزش های نیروی دریایی سپاه پاسداران بهره مند شوند.

 

 

تااین لحظه هیچ یک از مقامات رسمی دو کشور این خبر را تایید نکرده اند.

 

 

با این حال طی ساعات گذشته شبکه های اجتماعی سعودی نسبت به این گزارش ابراز نگرانی شدیدی کرده و از رفتار کشور قطر بسیار خشمگین هستند.

 

منبع: میزان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات